Kobiety chcą wiedzieć jak się bronić. Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Ponad 80 pań wzięło udział w pierwszych zajęciach kolejnej edycji kursu "Samoobrony dla kobiet". Został on zorganizowany przez Raciborskie Centrum Kultury przy współpracy z raciborską policją, Urzędem Miasta Racibórz, Polską Organizacją Aikido, a także ze Szkołą Podstawową nr 15. Kurs prowadzą policjanci - specjaliści z zakresu samoobrony i instruktorzy wschodnich sztuk walki.
Pierwszy z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek, instruktorzy oraz przedstawicielka RCK wczoraj uroczyście rozpoczęli kolejną edycję kursu "Samoobrona dla kobiet". Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej SP 15 w Raciborzu przy ul. Słowackiego 48. W trakcie kolejnych spotkań prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych, umiejętności zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały również prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań.
Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako "ofiary" łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu. Kurs będzie odbywał się w Szkole Podstawowej nr 15, w każdą środę od godziny 19:00 do 21:00 w terminie od 25 października 2017 roku do 24 stycznia 2018 roku.
KPP Racibórz








![Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776516925img-20260418-134623-.jpg)



![Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] Planowane wyłączenia prądu w powiecie raciborskim [TERMINARZ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1668335352tauron-dystrybucja-5-.jpg)







![Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776525486673873121-1567169222083568-1005105512662217864-n-.jpg)

![Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177641026055-930770-2-.jpg)


![Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776549809img-20260418-182859-.jpg)











![Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776412378s-niadanie-biznesowe-rig-1-.png)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany