Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 października 200912:44

Najtrudniej nie patrzeć w oko kamery

Najtrudniej nie patrzeć w oko kamery  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Bądź sobą” to pełnometrażowy film fabularny, zrealizowany wspólnie przez uczniów z gimnazjum nr 2 w Raciborzu i szkoły budowlanej z Opawy. Obraz nakręcono w ramach projektu Jak Forman i Wajda – pierwsze kroki. O stronę finansową zadbał Fundusz Mikroprojektów Euroregion Silesia.

- Zaprosić na premierę filmu to znaczy zaprosić na ważną uroczystość – tak dyrektor gimnazjum nr 2 Krzysztof Chrupajło rozpoczął wczorajsze spotkanie w dużej sali DK Strzecha. Na zapełnionej niemal do ostatniego miejsca widowni siedzieli aktorzy, grający w filmie Bądź sobą, ich koledzy, przyjaciele i rodziny. Gromkie brawa odezwały się już podczas napisów wstępnych, gdy na ekranie pojawiały się nazwiska młodych aktorów. Potem przez godzinę i cztery minuty wszyscy, niemal z zapartym tchem, obserwowali ich grę na dużym ekranie. 

Bądź sobą to historia trudnej miłości Izy i Karola w pięknych plenerach Wisły, z wątkiem międzynarodowym, bowiem w realizacji uczestniczyli również uczniowie z Czech. Film kręcono od 11 do 15 maja czyli bardzo krótko. – Realizacja filmu to duże wyzwanie – opowiadają nauczycielki, zaangażowane w projekt czyli Beata Kuliś i Dorota Bulenda. – Daliśmy tutaj młodzieży dużą dowolność a oni okazali się bardzo kreatywni. 

Scenariusz przygotowali sami uczniowie. W szkole odbył się nawet casting, bo w gimnazjum jest prawie 400 uczniów, a ról do zagrania było ledwie kilkanaście.

- To było na pewno nowe przeżycie i swojego rodzaju spełnienie marzeń – wyznaje odtwórczyni jednej z głównych ról 16-letnia Aleksandra Gierszewska. - Zawsze chciałam spróbować pracy w firmie. Wszystko było nowe, ale najtrudniej było nie patrzeć w oko kamery. Dobrze też, że były duble, bo tekst czasami trudno było zapamiętać. 

Po obejrzeniu filmu, wszyscy zaangażowani w jego realizacje otrzymali podziękowania i kopię Bądź sobą. – Żebyście za wszystko, co robicie dostawali tak gromkie brawa, jak te przed chwilą – życzyła młodym aktorom wiceprezydent Ludmiła Nowacka. Całą imprezę zakończył, jak na prawdziwą premierę filmu przystało, bankiet.

Jola Reisch

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.