Hubertus w Krowiarkach

Wierzchem i w bryczkach przyjechali koniarze z okolicy na pierwszego Hubertusa w Krowiarkach. Jego organizatorem byli Katarzyna i Paweł Cyglerowie. Spotkanie odbyło się w rewitalizowanym właśnie parku przy pałacu w Krowiarkach. Zobacz zdjęcia.
Z pomysłem zorganizowania Paweł Cygler, który w swojej stajni w Krowiarkach ma 20 koni i bryczki, nosił się od jakiegoś czasu. W tym roku jednak przeszedł od zamiaru do czynu. Zaprosił niemal setkę hodowców z Raciborza, Kędzierzyna, Koźla, Pszowa, Głubczyc... Stawiła się większość z nich. – Nie liczyliśmy dokładnie, ale było tak 60-70 koni – wylicza Paweł Cygler, który jako główny organizator stara się być w kilku miejscach równocześnie.
Sobotnie spotkanie rozpoczęła polowa msza święta. Odprawiono ją w częściowo wyremontowanym Mauzoleum w parku w Krowiarkach. Nabożeństwo poprowadził proboszcz Piotr Popanda z miejscowej parafii. Sygnałem do jej rozpoczęcia był wystrzał armatni, który oddali członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Legii Włoskiej Generała Dąbrowskiego. Na uroczystość w Krowiarkach przyjechali z Nysy w strojach z epoki.
Po mszy jeźdźcy wyruszyli na paradę wokół wsi. Potem odbyły się mini zawody w ujeżdżaniu koni oraz tradycyjny pościg za lisem. Z lisią kitą na lewym ramieniu uciekł jeźdźcom Rafał Wochnik z Raciborza na koniu Balicja. Przechytrzył go jednak i kitę zerwał Józef Smoliński, również z Raciborza, na koniu Debiut. Tę część imprezy, w którą zaangażowane były konie, prowadził Master. Godność tę pełnił Piotr Marcinek.
Po części oficjalnej, i odstawianiu koni do stajni, odbyła się cześć mniej oficjalna, czyli wielka hubertusowa zabawa w namiocie. Raczono się bigosem, grochówką i bogaczem oraz tańczono prawie do białego rana przy dźwiękach muzyki nie tylko w stylu country.
(jola)













































![Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774706142zrzut-ekranu-2026-03-28-o-14-55-19-.png)




![Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774878680img-20260330-140336-.jpg)









![Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774737636gre05669-.jpg)
![Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774786824photo-55-z-61-.jpg)


![Pieśni wielkopostne w kaplicy zamkowej. Owacje na stojąco dla scholi Od Serca [FOTO i WIDEO] Pieśni wielkopostne w kaplicy zamkowej. Owacje na stojąco dla scholi Od Serca [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774819408dsc-5717-.jpg)


![Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774784780photo-38-z-87-.jpg)



















![Kolejne zielone pracownie w powiecie raciborskim, wsparcie dla policji i spółdzielni energetycznych - regionalne informacje ekologiczne [WIDEO] Kolejne zielone pracownie w powiecie raciborskim, wsparcie dla policji i spółdzielni energetycznych - regionalne informacje ekologiczne [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774896039wfosigwkatowice-0137-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany