Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 września 200915:16

Co spada z deszczem?

Co spada z deszczem? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wczoraj mój umyty dzień wcześniej samochód wyglądał po deszczu jakby wylano na niego wodę z błotem. Obejrzałam inne auta. Wyglądały podobnie. Sprawdźcie, co z takim deszczem spada nam na głowy? – z tym pytaniem zadzwoniła do naszej redakcji zaniepokojona mieszkanka Raciborza.

Sprawdzanie ilości opadów atmosferycznych to jedno z zadań raciborskiej stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ich jakość to już inna sprawa. – Robimy tutaj monitoring i depozycję. Codziennie zbieramy opad deszczowy do kolektora. Jeżeli jest go wystarczająco dużo, to badamy jego kwaśność, a potem zamrażamy i raz w miesiącu wysyłamy do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Oni to analizują i robią doroczne raporty – tłumaczy pracownik raciborskiej stacji Beniamin Kwaśnica. 

Z danych, zanotowanych na stacji hydrologiczno – meteorologicznej w Raciborzu wynika, że 24 września odnotowano bardzo małe opady. – Było tego zaledwie 0,1 mililitra, nawet zbyt mało by zmierzyć pH – opowiada pracownik stacji. – Oczywiście analizy nikt nie robił, ale zawsze oglądamy i opisujemy te próbki, i moim zdaniem ta woda była czysta. Czasami pojawia się u nas zabarwiony deszcz, gdy mamy tzw. opad kontynentalny, ale to zdarza się niebywale rzadko. 

Również do raciborskiego Sanepidu nie dotarła żadna informacja o „brudnym’ deszczu, chociaż instytucja ta zasadniczo nie prowadzi monitoringu czystości powierza. 

(jola)

fot. internet

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
118
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.