Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 grudnia 201622:13

Sala do street workout najlepszym pomysłem biznesowym w Raciborzu

Sala do street workout najlepszym pomysłem biznesowym w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Konkurs, przy wsparciu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, zorganizował raciborski magistrat, fundując 5 tys zł nagrody głównej. Dziś, w Family Clubie, poznaliśmy zwycięzcę. Został nim Dawid Łomnicki. Jego pomysł to sala do street workout. Łomnicki od lat propaguje tę formę aktywności ruchowej, jak dotąd na urządzeniach zbudowanych przez miasto. Teraz uznał, że można na tym zarabiać.

Do konkursu nadesłano osiem pomysłów. Do finału przeszło pięć. Wszystkie oceniło jury: Irena Żylak - zastępca prezydenta; Konrad Migocki - wiceprezes Zarządu Raciborskiej Izby Gospodarczej; Tomasz Cofała - radny miejski; Agnieszka Lubina oraz Sebastrian Garbacz - Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Dziś w Family Club odbyła się ostateczna rozgrywka. O wygraną rywalizowali:
- Artur Wanat - "Mały Manipulator" (interaktywne tablice dla dzieci)
- Dorota Kloshek - "Historia w jednym kadrze - fotograf ze specjalizacją fotografii dziecięcej i reportażu porodu"
- Dawid Łomnicki - "Street Workout"
- Dawid Obruśnik - "Opaski komunikacyjne Find You"
- Żaneta Forreiter - "MoneMone - dla dzieci stworzone", sklep z zabawkami.

Tym razem pomysły oceniali zastępca prezydenta Irena Żylak, radny Tomasz Cofała, wiceprezes Raciborskiej Izby Gospodarczej Konrad Migocki, menadżer firmy Bizneslink z Katowic Janusz Dramski oraz prezes firmy Biostat Rafał Piszczek. Każdy z finalistów miał tylko 3 minuty, żeby przekonać do siebie i swojego biznesu członków jury. W tym czasie autorzy biznesplanów musieli nie tylko zawrzeć informacje o swoich pomysłach,, ale także pokazać swoją kreatywność, umiejętność autoprezentacji i szanse na realizację na prawdziwym rynku. Po zaprezentowaniu projektów młodzi biznesmeni odpowiadali na pytania członków jury, których interesowały koszty przedsięwzięcia, potencjalne zyski czy możliwości zdobycia rynków. Kto znalazł się wśród finalisów? Żaneta Foreiter zaprezentowała koronę, którą każdy rodzic może sprezentować swojemu dziecku na pierwsze urodziny. Ideą Doroty Kloshek był projekt fotograficzny polegający na dokumentacji pierwszych chwil dziecka. W planie Dawida Łomnickiego pojawiła się hala, w której pod okiem instruktora będzie można ćwiczyć swoje ciało dzięki street workoutowi. Koncepcja Dawida Obruśnika to pewnego rodzaju komunikator, którego celem jest kojarzenie osób. Komunikator ten skojarzony jest ze smartfonem. Artur Wanat pokazał swoją tablicę manipulacyjną, dzięki której dzieci, także te niepełnosprawne, mogą rozwijać swoje umiejętności manualne i wyobraźnię. 

Na piątym miejscu znalazł się Dawid Obruśnik. Na czwartej pozycji znalazła się Dorota Kloshek. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Wanat. Po srebro sięgnęła Żaneta Forreiter. Na pierwszym miejscu znalazł się Dawid Łomnicki, który jednocześnie "zgarnął" 5 tysięcy złotych. Konkurs jest jednym z narzędzi wypracowanych przez Referat Rozwoju Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora, które ma na celu rozwój przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w Raciborzu.

red.

Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 sierpnia 202519:25

Powrót na szczyt: krzyże i kapsuła czasu znów na wieżach kościoła Matki Bożej

Powrót na szczyt: krzyże i kapsuła czasu znów na wieżach kościoła Matki Bożej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zimą odkryto kapsułę czasu, latem wróciła na swoje miejsce – wraz z odnowionymi krzyżami i ozłoconymi kulami wieńczy dziś wieżę południową kościoła parafialnego. Wydarzenie uwiecznił Mirosław Kościelniak z Muzeum w Raciborzu.

fot. parafia MB, Muzeum w Raciborzu/Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.