Nowe radiowozy dla dzielnicowych i drogówki w Raciborzu

Policyjne ople trafiły do wydziału prewencji z przeznaczeniem dla dzielnicowych, z kolei kia cee'd do raciborskiej drogówki. Zakup pojazdów został współfinansowany ze środków przekazanych przez starostę raciborskiego, prezydenta Raciborza, wójtów gmin Rudnik i Pietrowice Wielkie oraz projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach "Sponsoringu 2016".
Do przekazania radiowozów doszło wczoraj przed budynkiem raciborskiej komendy. Komendant przeznaczył policyjne ople do służby dla dzielnicowych, by ci szybciej mogli dotrzeć do interesantów i odległych dzielnic w gminie Rudnik i Pietrowice Wielkie. Kia z kolei trafiła do raciborskiej drogówki po to, by policjanci mogli dbać o bezpieczeństwo kierowców na drogach całego powiatu. Nowe radiowozy to dobrze wyposażone ople corsa i kia cee'd.
Przyjmując kluczyki insp. Łukasz Krebs podziękował zaproszonym gościom za dofinansowanie zakupu radiowozów i wyraził wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę. Kolejne podziękowania szefa raciborskiej policji zostały przekazane dla wójtów z gmin Krzyżanowice i Nędza oraz burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska za środki przekazane w ramach funduszu wsparcia Policji. Przekazane wsparcie finansowe przez samorządowców pozwoliło na realizowanie obecnych dodatkowych służb. Dzięki pozyskanym środkom liczba patroli wzrosła, co bezpośrednio przekłada się na jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.












![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)

![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)
![Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775497782zrzut-ekranu-2026-04-6-o-19-43-44-.png)

![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.