Tradycja i Nowoczesność. Służba więzienna w XXI wieku. Seminarium edukacyjne na Zamku

Tradycja i Nowoczesność. Służba więzienna w XXI wieku – to tytuł seminarium edukacyjnego, które odbywało się dziś na raciborskim zamku. W jego trakcie młodzież szkół mundurowych i zaproszeni goście mieli okazję poznać historię służby więziennej, oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami tejże służby.
Seminarium rozpoczęło się powitaniem młodzieży i zaproszonych gości przez płk Macieja Błaszczyszyna, dyrektora zakładu karnego w Wojkowicach - największego w województwie. Głos na początku seminarium zabrali także starosta Ryszard Winiarski, oraz radny Piotr Klima.
Następnie głos zabrali specjaliści do spraw penitencjarnych i ochronnych Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach. Wygłosili oni wykład pod tytułem "Ochrona. Bezpieczeństwo. Resocjalizacja. Zadania służby więziennej w XXI wieku", w czasie którego przybliżyli struktury Służb Więziennych, omówili proces resocjalizacji, przedstawili zadania Służby Więziennej, dostępne szkolenia, podpisane porozumienia oraz realizowane obecnie projekty.
W dalszej części seminarium zgromadzeni słuchacze mogli zapoznać się z Izbą Tradycji Służby Więziennej. Wykład wprowadzający wygłosił młodszy chorąży Krzysztof Neścior. Po nim goście biorący udział w seminarium mogli zwiedzić Izbę Tradycji Śląskiej Służby Więziennej, obejrzeć wystawę fotograficzną pod tytułem "Służba Więzienna wczoraj i dziś", oraz obejrzeć film dokumentalny "Elita".
Na gości czekał także pokaz sprawności Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Katowicach, który miał miejsce na dziedzińcu raciborskiego zamku.





































![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)

![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)

![Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775497782zrzut-ekranu-2026-04-6-o-19-43-44-.png)
![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany