Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach realizuje projekt Kulinarny powrót do tradycji

MOK Krzanowice pozyskał na ten cel blisko 9 tys. EURO z Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia PROGRAM WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA-POLSKA 2014-2020.
W ramach projektu „Kulinarny powrót do tradycji”, który będzie trwać od września do końca listopada 2016r., zamierzamy zrealizować następujące działania:
1. Warsztaty kulinarne. Zaproszony z CZ restaurator będzie uczyć Polaków przygotowania jednego tradycyjnego dania czeskiego, natomiast w czasie drugiej części warsztatów restaurator z PL będzie uczyć przygotowania jednej tradycyjnej potrawy kuchni polskiej uczestników z CZ. Uczestnicy będą podzieleni na 8 grup. W tym działaniu weźmie udział 15 uczestników z CZ oraz 25 uczestników z PL. Wszyscy uczestnicy będą przygotowywać potrawy samodzielnie.
2. Warsztaty z tradycyjnego przetwarzania i przechowywania żywności. Warsztaty mają na celu przypomnienie uczestnikom o tradycyjnych sposobach przechowywania i przetwarzania żywności. Zaproszony gość z CZ przedstawi i pokaże uczestnikom z Polski jeden tradycyjny sposób przechowywania/przetwarzania żywności a następnie zaproszony gość z PL zaprezentuje CZ jeden tradycyjnych polski sposób. Wszyscy uczestnicy będą przygotowywać potrawy samodzielnie. W działaniu weźmie udział 15 CZ oraz 25 PL.
3. Prezentacja lokalnych produktów regionalnych. Wystawcy z PL i z CZ spotkają się na wspólnej prezentacji produktów a uczestnicy i goście biorący udział będą mieli okazję degustować lokalne produkty. Prezentację poprzedzi wykład na temat tradycyjnych produktów regionalnych. Przewiduje się zaproszenie producentów produktów lokalnych 10CZ, 7PL.
4. W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt gastronomiczny: patelnie, garnki, noże, rondle, płyty grzewcze, itp.
5. Działanie Promocja Projektu- Stworzenie strony internetowej oraz profilu facebookowego; dotyczące tradycyjnej polskiej i czeskiej kuchni tradycyjnej, dwujęzyczne, znajdą się tam PL-CZ przepisy a także promocja projektu na lokalnym portalu internetowym.
6. O wszystkich działaniach będziemy na bieżąco informować, Będziemy podawać terminy i miejsca realizacji.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa
PRZEKRACZAMY GRANICE

![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)






![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)
![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)


![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)




![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)




























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.