Niszczyli mienie w rejonie Opawskiej i pl. Konstytucji 3 Maja. Są już w rękach policji!

Dzięki telefonicznej informacji świadka przekazanej dyżurnemu raciborskiej policji mundurowi zatrzymali dwóch młodych wandali. Do szeregu zniszczeń mienia doszło w godzinach nocnych z 11/12 września w rejonie ulicy Opawskiej i plac Konstytucji 3 Maja.
Przyjmując zgłoszenie policjant usłyszał w słuchawce telefonu, że na ulicy Opawskiej i placu Konstytucji 3 Maja sprawcy dokonują szeregu zniszczeń. Ich celem była wiata przystanku autobusowego, gablota reklamowa i elementy elektrotechniczne. Świadek przekazał rysopis sprawców, a dyżurny policji niezwłocznie we wskazany rejon wysłał stróży prawa. Mundurowi bardzo szybko namierzyli wandali i dokonali ich zatrzymania. Sprawcami wielu uszkodzeń mienia okazało się być dwóch mieszkańców Raciborza w wieku od 19 do 25 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Straty, które wyrządzili swoim działaniem wstępnie oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Teraz panom grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Dzięki zgłoszeniu informacji na policję o przestępstwie oraz szybkim działaniom raciborskich policjantów sprawcy zniszczenia mienia zostali zatrzymani. Reakcja świadka, który powiadomił policjantów o zdarzeniu jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl trwającej w naszym województwie kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” - czytamy w komunikacie rzecznika raciborskiej KPP.


![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)


![Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784208892dsc-5701-.jpg)







































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany