Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 września 201611:29

Koszmar przy Rybnickiej. Niezabezpieczony dach przyczyną zalania mieszkań

Koszmar przy Rybnickiej. Niezabezpieczony dach przyczyną zalania mieszkań - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Wczorajsze i dzisiejsze opady spędziły sen z powiek mieszkańców bloku przy ulicy Rybnickiej 15. Prowadzony obecnie remont dachu tego budynku w połączeniu z ostatnimi intensywnymi opadami spowodował zalanie kilku mieszkań. Mieszkańcy rozgoryczeni brakiem reakcji firmy oraz administracji budynku skontaktowali się z naszą redakcją.

Najbardziej poszkodowana jest lokatorka mieszkania na ostatnim piętrze. Zalana kuchnia, pokój i przedpokój nie pozwoliły mieszkance na sen. Ta, mimo ciągłej ulewy robiła co mogła, by uratować mieszkania położone poniżej. - Całą noc nie spałam, bo woda lała się dosłownie wszędzie, nawet jeszcze teraz, choć już nie pada. Siedzę teraz po ciemku, bo kapie nawet z żarówek - relacjonuje mieszkanka. - Co ja mogłem zrobić? Rozstawiłem tylko wiadra i garnki, no i na bieżąco wycieram, ale to i tak niewiele daje. Rok temu zalał mnie sąsiad, teraz to. Dobrze, że mam ubezpieczone mieszkanie, bo koszt wymiany paneli i podwieszanych sufitów będzie wysoki - informuje inny mieszkaniec bloku przy Rybnickiej.

Zrozpaczona siostra jednego z lokatorów nie pozostawiła natomiast suchej nitki na wykonawcy remontu. - Kto to widział, żeby zaczynać remont dachu przed weekendem w dodatku bez dobrego zabezpieczenia. Owszem, folia podobno była, ale porywisty wiatr ją zerwał, przez co w nocy dach nie był już zabezpieczony, a właśnie wtedy padało najbardziej. W mieszkaniu mojego brata woda lała się po ścianie tak, jakbym odkręciła kran. Wiele razy dzwoniliśmy do tej firmy, bo podali numer kontaktowy w razie konieczności, ale niestety z ich strony cisza. Dziś byli, ale nic nie robili. Przyjechali, zapalili po papierosie i pojechali, zostawiając nas z tym koszmarem - relacjonuje emocjonalnie mieszkanka bloku.

- Nasz administrator także zdaje się umywać ręce. Dzwoniliśmy, przyjechał pan z administracji ale powiedział, że on z tym nic nie może zrobić. Na naszą propozycję wezwania straży pożarnej do zabezpieczenia dachu, prosił nas, byśmy tego nie robili, bo to tylko wygeneruje koszty. Tak, jakby samo zalanie już nie było kosztowne! - dodaje.

Skontaktowaliśmy się także z administratorem budynku, czyli Miejskim Zarządem Budynków. Z udzielonej odpowiedzi dowiadujemy się, że wykonawca zobowiązał się do likwidacji powstałych szkód. Koszty remontów pokryje z własnego ubezpieczenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że remont dachu zakończy się jeszcze we wrześniu.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.