Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 czerwca 201609:07

Intensywny weekend strażaków - usuwanie skutków deszczu, sprzątanie po kolizjach, ratowanie łabędzia

Intensywny weekend strażaków - usuwanie skutków deszczu, sprzątanie po kolizjach, ratowanie łabędzia  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Strażacy cały czas usuwają skutki opadów i burz, które pomiędzy upalnymi dniami nachodzą nasz region. Oprócz tego w miniony weekend m.in. likwidowano niebezpieczne owady, sprzątano po kolizji i wypadku czy ratowano łabędzia zaplątanego w linkę. 

W piątek pierwsze dwa zgłoszenia otrzymano o 9.16 i 10.57 - zastęp OSP usuwał w Brzeźnicy, najpierw na Kozielskiej, później na Leśnej, błoto z jezdni, które naniesione zostało przez deszcz. Błoto usuwano także o 17.22 w Samborowicach na Polnej. Dwie minuty później w Raciborzu na Sejmowej zastęp PSP usuwał zwisający nad chodnikiem konar. O 17.40 po raz kolejny usuwano błoto, tym razem w Krowiarkach na ul. Wyzwolenia. Kilka minut po 18.00 usuwano kokon szerszeni na ul. Ogrodowej w Raciborzu. O 20.38 dyspozytor otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Zabełkowie - kobieta najechała na tył ciągnika i zjechała na pobocze. Na miejsce zadysponowano zastęp gaśniczy, samochód ratownictwa techicznego i dwa zastępy OSP. Więcej informacji na temat tego zdarzenia i zdjęcia znajdziesz TUTAJ

W sobotę o 11.21 zastęp OSP zabezpieczał w Bieńkowicach na ul. Raciborskiej rajd samochodów. O 14.30 zastęp PSP usuwał rój pszczół na Czekoladowej w Raciborzu. Nieco ponad pół godziny później zastęp OSP w usuwał skutki kolizji dwóch volkswagenów - passata i golfa - w Kuźni Raciborskiej na ul. Rudzkiej. Z jednego z samochodów wyciekła substancja ropopochodna. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Kilka minut później dwa zastępy OSP pojechały na żwirownię przy ul. Studziennej w Raciborzu - znajdował się tam łabędź, który zaplątał się w linkę i nie mógł się uwolnić. Strażacy podpłynęli na łódce i uratowali ptaka. O 18.06 dwa zastępy PSP zadysponowano do Raciborza na Wojska Polskiego, do otwarcia mieszkania na 3. piętrze.

W niedzielę wyjeżdżano raz - o 23.37 odebrano zgłoszenie o zadymieniu w okolicach skweru przy Głowackiego w Raciborzu. Alarm okazał się jednak fałszywy, lecz w dobrej wierze.

Dziś pierwsze zgłoszenie odnotowano o 3.04 - stanowisko kierowania odebrało informację, że z mostu na ul. Nad Koleją skoczył mężczyzna. Na miejsce zadysponowano samochód gaśniczy, samochód ratownictwa techicznego i łódź motorową. Okazało się, że już wcześniej mężczyźnie udzielono pomocy. 

fot. archiwum portalu

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 stycznia 202610:42

Burzliwa debata o reformie raciborskiej oświaty: nauczyciele, rodzice, władze i radni w ostrym starciu

Burzliwa debata o reformie raciborskiej oświaty: nauczyciele, rodzice, władze i radni w ostrym starciu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Podczas XIX posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej w Raciborzu radni zajęli się opiniowaniem projektów uchwał przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miasta. W centrum obrad znalazły się m.in. plany likwidacji i przekształceń kilku przedszkoli oraz Szkoły Podstawowej nr 13.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.