Czesi potrzebują pracowników. Szukają ich w naszym powiecie

Czeskie firmy poprzez ogłoszenia wykorzystują lokalne media, gminne gazetki a także Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu. Tylko w maju PUP z Klasztornej organizował spotkania z firmą Lanex z Bolatic (to miejscowość z Chuchelną, oddalona 23 km Raciborza) oraz czeską agencją pracy tymczasowej Montix z Horki nad Morawą. Od zaraz, tym razem na stronie krzanowickiego magistratu, szwaczek szuka Conrop, również z Bolatic. Ta firma nie kryje zarobków. Oferuje od 11 500 do 16 000 koron, co w przeliczeniu daje maksymalnie 2560 zł. Nie są to jednak zarobki pozwalające konkurować z pracodawcami z Niemiec, Austrii czy Holandii. Na brak pracowników produkcyjnych narzekają też przedsiębiorcy z powiatu raciborskiego. Pracy więc nie brakuje, problemem pozostają, niestety, wynagrodzenia.
(w)

![Strażacy powiatu raciborskiego świętowali na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Strażacy powiatu raciborskiego świętowali na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779971745dsc-3453-.jpg)


![Dzień Dziecka na Długiej przyciągnął tłumy. Deptak zamienił się w wielki plac zabaw [FOTO, LIVE] Dzień Dziecka na Długiej przyciągnął tłumy. Deptak zamienił się w wielki plac zabaw [FOTO, LIVE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779992078img-1823-.jpg)












![Dzieci dla rodziców na scenie Raciborskiego Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] Dzieci dla rodziców na scenie Raciborskiego Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779964784dsc-8648-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany