Zmiana planu przestrzennego dla działki przy Podwalu to szansa dla targowiska

Kilka dni temu pisaliśmy (TUTAJ) o proponowanej przez władze miasta zmianie planu przestrzennego dla terenu przy Podwalu. Nieruchomość ma być przeznaczona pod obsługę komunikacji z funkcją podstawową parkingu. I właśnie parking ma się tu znaleźć, tyle że może być zapleczem galerii handlowej na pl. Dominikańskim. - Kilka miesięcy temu, z inicjatywy radnych, rozpoczął pracę zespół, który ma wypracować kierunki działań zmierzające do ożywienia targu. Propozycja prywatnego przedsiębiorcy idzie bardzo daleko, ale jest warta rozważenia - słyszymy w ratuszu. Koncepcja zakłada wyburzenie istniejącej infrastruktury i budowę na jej miejscu czegoś nowego, np. w rodzaju namiotu. Nowe stoiska miałyby stałe zadaszenie, przez co targ mógłby funkcjonować przy złej pogodzie. Takie rozwiązanie zastosowano kiedyś przy pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu.
- Oczywiście nikt nie zgodzi się na postawienie tu namiotu, bo to teren w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej, no i trudno byłoby zyskać społeczną akceptację dla budowli, która raczej przypomina meczet, ale rzeczywiście obecne targowisko jest niefunkcjonalne. Na pewno nikt nie zgodzi się na proponowane wyburzenie kamienicy przy Batorego. Miejsc parkingowych w śródmieściu, w tym nowe przy Kowalskiej, jest wystarczająco dużo - uważa prezydent.
Inicjatywa prywatnego biznesu to szansa na realizację ciekawego partnerstwa publiczno-prywatnego, z korzyścią dla rewitalizacji tej części miasta. Wkrótce prezydent chce zorganizować spotkanie z najemcami stoisk na targu i przedsiębiorcą. Byłyby wyjaśnione zasady handlowania w nowym miejscu. - Nie chcemy nikogo zaskakiwać decyzjami, szczególnie kupców z targu. To etap dyskusji, szukania kompromisu. Na wszystko ostatecznie musi dać zgodę Rada Miasta. Na razie poddaliśmy konsultacjom społecznym projekt zmiany planu przestrzennego dla śródmieścia. Dostępny jest na BIP-ie Urzędu Miasta.
(w)









![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)





![Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] Liturgia Wielkiego Piątku w sercu Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775244910img-8159-.jpg)
![Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Święcenie pokarmów wielkanocnych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775301966img-8259-.jpg)

![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)


















![Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775192300p4021275-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany