Zasłużony Paweł Kowol – będzie wniosek

Autor hymnu Raciborza, wieloletni pedagog i założyciel Raciborskiej Orkiestry Kameralnej ma być odznaczony medalem „Zasłużony dla miasta Raciborza”.
Z wnioskiem o uhonorowanie 84-letniego Pawła Kowola wystąpił radny Michał Fita. - To dobry pomysł - uważa prezydent Mirosław Lenk. Namówi kolegów ze swojego klubu, by wspólnie z Fitą przygotowali projekt uchwały. - Będzie lepiej, jeśli wyjdzie to od radnych - dodaje Lenk.
Dla mieszkańców Raciborza, mających cokolwiek do czynienia z kulturą i muzyką, pan Paweł to postać znana - pisaliśmy w 2009 r., kiedy to z żoną Marią Paweł Kowol świętował 55-lecie pożycia małżeńskiego. Grał w orkiestrze w Rafako, w kościele NSPJ, pracował w Strzesze, w szkole muzycznej prowadził orkiestrę symfoniczną, przygrywał w USC podczas ślubów, a to tylko wąski wyrywek jego muzycznej działalności. - Zaaranżowałem co najmniej 3 tysiące utworów, 130 skomponowałem w tym, po powodzi w 1997 roku, hymn Raciborza - wylicza Paweł Kowol. Muzyk ma też na swoim koncie 3 publikacje: Pieśni śląskie z Pietrowic, 33 kolędy i 55 tańców starodawnych.
(w)




![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)

















![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany