Wiosenna akcja deratyzacji

Deratyzacja to zwalczanie za pomocą środków chemicznych, biologicznych lub mechanicznych gryzoni, najczęściej myszy i szczurów. Przeważnie odbywa się za pomocą zatrutego pokarmu lub tzw. pułapek na myszy. Miasto Racibórz przypomina właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o koniecznośći deratyzacji.
Małe myszy i szczury mogą być naprawdę dużym problemem. Dość powiedzieć, że ryte przez nie podkopy czy nory mogą nawet naruszyć fundamenty budynków. Straty finansowe powodowane przez uciążliwe gryzonie mogą iść w setki tysięcy złotych. Wiedzą o tym doskonale właściciele samochodów, którym małe szkodniki potrafią przegryźć kable. Nie bez znaczenia jest także czynnik higieniczny. To prawdopodobnie właśnie za pośrednictwem szczurów do Europy zawitała w pierwszej połowie XIV wieku dżuma, która zmiotła wówczas nawet 1/3 populacji kontynentu. Dlatego Miasto Racibórz przypomina właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o koniecznośći deratyzacji.
Poniżej treść ogłoszenia dotyczącego tego obowiązku.
Prezydent Miasta Racibórz przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji, której podlegają:
1. budynki wielorodzinne – co najmniej dwa razy w roku w miesiącach: marcu i październiku,
2. obiekty, w których prowadzona jest działalność oświatowa, kulturalna, społeczna, socjalna, z zakresu opieki zdrowotnej, handlu i przechowywania artykułów spożywczych, a także pozostałe służące użyteczności publicznej – raz w roku w miesiącu październiku,
3. wszystkie nieruchomości na terenie Gminy Racibórz – w każdym przypadku pojawienia się gryzoni w obrębie nieruchomości.
Obowiązek wykonania deratyzacji wynika z postanowień § 20 Uchwały Nr XII/144/2015 Rady Miasta Racibórz z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Racibórz.
fot. archiwum portalu





![Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778783352dsc-9937-.jpg)
![Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17789518471778947341tempimage060fuq-.jpg)



![Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778914939gemini-generated-image-3naq1w3naq1w3naq-2-.jpg)





![Majowy Koncert Muzyki Sakralnej w Raciborzu-Brzeziu [FOTO i WIDEO] Majowy Koncert Muzyki Sakralnej w Raciborzu-Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779046041dsc-4923-.jpg)




















![Wielkie święto lokalnego sportu. 90‑lecie LKS Gamów [ZAPOWIEDŹ] Wielkie święto lokalnego sportu. 90‑lecie LKS Gamów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17790511541000031323-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany