Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 listopada 201513:36

RAFAKO wyróżnione statuetką Przyjaciel Fundacji im. prof. Zbigniewa Religi

RAFAKO wyróżnione statuetką Przyjaciel Fundacji im. prof. Zbigniewa Religi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Za długoletnią pomoc w finansowaniu zakupu urządzeń oraz szkoleń dla pracowników zabrzańskiego ośrodka kardiochirurgii RAFAKO SA zostało wyróżnione statuetką "Przyjaciel Fundacji". Wyróżnienia wręczono podczas dorocznej gali "Serce za Serce" w Domu Muzyki Tańca w Zabrzu. Dla zgromadzonych gości podczas uroczystości wystąpił zespół Zakopower w towarzystwie orkiestry AUKSO.

Koncert "Serce za Serce" od 23 lat organizowany jest z myślą o propagowaniu misji Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, upamiętnieniu jej założyciela i patrona oraz uhonorowaniu osób, firm i instytucji za wsparcie prac naukowo-badawczych prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji. Tegoroczna edycja odbyła się 14 listopada. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienie statuetką "Przyjaciel Fundacji" otrzymała m.in. firma RAFAKO SA. - Od wielu lat nasza Fundacja otrzymuje pomoc finansową ze strony raciborskiej Spółki. Tylko w tym roku, dzięki wsparciu RAFAKO SA Kierownik Laboratorium Badawczego z Pracowni Sztucznego Serca został skierowany na specjalistyczne szkolenie z zakresu analizy danych statystycznych w ramach programu Statistica v10 - mówi doktor Marcin Karlik, pełnomocnik Biura Marketingu i Promocji w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu. - RAFAKO ufundowało również specjalistyczny miernik na potrzeby programu "Budowa Robota Kardiochirurgicznego Robin Heart" oraz aparat fotograficzny do mikroskopu Axio Observer - dodaje dr M. Karlik. 

Działalność Fundacji może być realizowana dzięki środkom pochodzącym z dotacji, subwencji, grantów naukowo-badawczych oraz darowizn od osób, firm i instytucji nieobojętnego serca, którym bliski jest rozwój polskiej kardiochirurgii. - Organizując koncert "Serce za Serce" dziękujemy darczyńcom za wsparcie naszej działalności. To m.in. dla nich występują gwiazdy z najwyższej półki polskiej estrady - podkreśla dr Marcin Karlik. W tym roku koncert odbył się w klimacie folkowo-rockowym, bowiem dla gości wystąpił zespół Zakopower w towarzystwie AUKSO - jednej z najznakomitszych polskich orkiestr kameralnych, pod batutą Marka Mosia.

Warto przypomnieć, że dokładnie 30 lat temu, 5 listopada 1985 r. prof. Zbigniew Religa przeprowadził pierwszą udaną transplantację serca w Polsce i rozpoczął program przeszczepów tego narządu dający nadzieję wielu chorym.

fot.: Mariusz Jakubowski 

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 listopada 202513:39

Mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami

Mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Racibórz
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.