Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 października 201513:20

Czarodziejskie drzewo dla Rafako

Czarodziejskie drzewo dla Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska: 2150 nowych drzew posadzili młodociani pracownicy RAFAKO wspólnie z pracownikami z Grupy PBG. Wzięli oni udział w konkursie pt. "Czarodziejskie Drzewo" organizowanym przez Klub Gaja w ramach Święta Drzewa. W Warszawie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, w którym RAFAKO i Grupa PBG otrzymali nagrodę za tak imponującą liczbę sadzonek.

Dobiegła końca 12. edycja programu Święto Drzewa, którego najważniejszym elementem był konkurs pn. "Czarodziejskie Drzewo". W akcję zalesiania przyłączyło się ponad 60 000 uczestników, którzy posadzili wspólnie blisko 40 000 drzew, z czego aż 2150 sadzonek pochodzi z RAFAKO i Grupy PBG. Zwieńczeniem programu było rozstrzygnięcie konkursu "Czarodziejskie Drzewo".

Uroczysta akademia na Polach Mokotowskich w Warszawie odbyła się 9 października. RAFAKO reprezentował Krystian Kubiczek, mistrz praktyczny nauki zawodu w RAFAKO SA, bo to m.in. jego uczniowie posadzili 10 kwietnia br. w Szymocicach 2 000 nowych drzew.  - Wręczenie nagród poprzedzone było występami artystycznymi uczniów warszawskich szkół podstawowych. Nieco starsze dzieci przygotowały happening "Czytamy drzewom" i przepięknie recytowały wiersze. Następnie wspólnie z przedstawicielami władz miasta Warszawy i Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz Lasów Polskich sadziliśmy drzewa wokół Pola Mokotowskiego. Samo wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Narodowej - relacjonuje przebieg zakończenia konkursu Krystian Kubiczek, mistrz praktyczny nauki zawodu w RAFAKO.

Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2015 otrzymali:
- Fundacja PBG, RAFAKO Grupa PBG, Dwór Smólsk (woj. wielkopolskie i śląskie) - za posadzenie 2150 drzew oraz dotarcie z ideą sadzenia drzew do szerokiej opinii społecznej.
- Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Lipinkach (woj. warmińsko-mazurskie) - za posadzenie 2000 drzew oraz wieloletnią współpracę w ramach programu Święto Drzewa.
- Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni (woj. wielkopolskie) - za założenie fragmentu lasu w Leśnictwie Sarnice koło Miłosławia, gdzie uczniowie zasadzili 2000 sadzonek dębu bezszypułkowego.
- Przedszkole nr 8 w Piasecznie (woj. mazowieckie) - za różnorodność działań wokół drzew i pomysł "kręgu ciszy" w lesie.
- Publiczne Przedszkole w Poddębicach (woj. łódzkie) - za różnorodne działania w ramach programu Święto Drzewa i włączenie rodziców do konkursu "Drzewo z duszą".
- Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich (woj. wielkopolskie) - za innowacyjne połączenie programu Święto Drzewa z historią i literaturą uczniowską "Odą do wolności".
- Przedszkole Gminne w Kamieńcu (woj. wielkopolskie) - za różnorodne działania i szeroką współprace w ramach programu Święto Drzewa oraz pomysł hodowli drzew liściastych w kąciku przyrody.
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) - za wiele ciekawych działań w ramach programu Święto Drzewa i myślenie o przyszłości  -  stworzenie "kapsuły czasu".
- Gmina Grodzisk Wielkopolski (woj. wielkopolskie) - za ideę połączenia wejścia w pełnoletniość z sadzeniem drzew przez 18-letnich mieszkańców gminy.
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Makowie Podhalańskim (woj. małopolskie) - za umiejętność zaangażowania rówieśników z innych szkół i różnorodność działań wokół drzew.
- Nadleśnictwo Zawadzkie (woj. opolskie) - za umiejętne podtrzymywania długotrwałej współpracy w ramach programu Święto Drzewa.

Warto dodać, że program Święto Drzewa realizowany jest przez Klub Gaja od 2003 roku. Jego cele to: szeroka edukacja na temat roli drzew w adaptacji do zmian klimatu, twórcza współpraca i działania praktyczne - ochrona i sadzenie drzewa. Dzięki uczestnikom Święta Drzewa powiększa się obszar terenów zielonych na wielu terenach kraju. W ten sposób społeczności lokalne w całym kraju podejmują się konkretnych działań dla środowiska naturalnego. W tegorocznej edycji konkursu brały udział zarówno placówki oświatowe, jak i samorządy, firmy, biblioteki, nadleśnictwa, organizacje społeczne i osoby indywidualne.

Autor: Justyna Korzeniak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 lipca 202523:06

Wyrównany sparing przy Łąkowej. Pawłów minimalnie lepszy [FOTO]

Wyrównany sparing przy Łąkowej. Pawłów minimalnie lepszy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Lokalne drużyny piłkarskie rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu 2025/2026. Ważnym elementem tego okresu są mecze sparingowe, które służą nie tylko poprawie formy fizycznej, ale przede wszystkim zgraniu zespołu, wdrożeniu nowych rozwiązań taktycznych oraz ocenie potencjalnych wzmocnień kadrowych.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.