STOP pijanym kierowcom. Policjanci za murami ZK

Raciborscy policjanci w ramach współpracy z Zakładem Karnym w Raciborzu w związku z realizowanym programem readaptacji społecznej pt. „Stop pijanym kierowcom” spotkali się z osobami, które odbywają karę za popełnione przestępstwa z art. 178a§1 i 2 kk.
Głównym celem programu jest kształtowanie u skazanych poczucia odpowiedzialności i konieczności ponoszenia konsekwencji wynikających z podejmowania ryzykownych zachowań, oraz wykorzenienie błędnych przekonań dotyczących prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Mundurowi podczas prelekcji omówili skutki wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Informacje przekazane przez stróży prawa zawierały zarówno dane statystyczne, dotyczące ilości przestępstw drogowych popełnionych przez pijanych kierowców, ale również faktyczne przykłady takich zdarzeń. Słuchacze wykazali się dużą aktywnością zadając szereg pytań.
Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)





![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)


![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)






![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)






![Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769439647wfosigwkatowice-6418-duz-y-.jpeg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany