Policjanci z Raciborza ćwiczyli tworzenie szyków

Trwające kilka godzin szkolenie, prowadzone przez Dowódcę III Kompanii OPP w Katowicach, miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych. Pododdziały takie mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Mundurowi, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. Policjanci ćwiczyli także elementy ratownictwa taktycznego tzw. "czerwoną taktykę". W ćwiczeniach wykorzystano broń gładkolufową.












![Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17631320081000038930-.jpg)

![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)













































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany