Kolejne raciborskie dwojaczki

Julia Wiktoria i Jakub Daniel to bliźniaki, które urodziły się 22 lipca 2009, w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Jakub wyprzedził siostrę i pojawił się na świecie 2 minuty wcześniej. Szczęśliwymi rodzicami są Beata i Sylwester z Raciborza. Teraz wspólnie będą wychowywać piątkę dzieci.
- Spodziewaliśmy się, że będą bliźniaki ale nie byliśmy pewni płci. Jedni mówili, że będzie parka inni, że dwóch chłopaków – mówi wciąż zmęczona naturalnym porodem mama dwojaczków, drobna blondynka Beata Frank z czułością patrząc na dzieci. – Siostry mojej mamy były też bliźniaczkami, więc to u nas rodzinne.
Dzieci przyszły na świat 22 lipca. Pierwszy pojawił się Jakub Daniel. W chwili urodzenia ważył 2 320 g a mierzył 49 cm. Jego siostra Julia Wiktoria pojawiła się na świecie 2 minuty po bracie, przysparzając mamie trochę kłopotu, gdyż był to poród pośladkowy. Urodziła się za to i większa i cięższa niż brat, ważyła bowiem 2 710 g a mierzy 50 cm.
W domu wszystko jest już przygotowane na przyjęcie maluchów. – Nie będzie różowego dla dziewczynki a niebieskiego dla chłopaka. Kupowaliśmy rzeczy raczej w jednakowych kolorach – śmieje się matka.
W domu czeka też na dwójkę maluchów starsze rodzeństwo; 12-letnia Daria, 8-letni Kevin i 6-latka Natalia. – Mąż oczywiście już widział dzieci i jest bardzo szczęśliwy. Właśnie przed chwilą telefonicznie ustaliliśmy, że córka będzie nazywać się Julia Wiktoria, bo nie byliśmy pewni czy raczej Julia Wiktoria czy Wiktoria Julia – przyznaje Beata Frank, która na razie nie myśli o pracy zawodowej, gdyż pięcioosobowa gromadka pociech, a szczególnie dwa najmłodsze maluchy będą wymagać ustawicznej matczynej opieki.
(jola)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany