Jest pierwszy chętny na teren po cukrowni

Miasto stało się już właścicielem terenu po byłej cukrowni. Jak dowiedzieliśmy się od prezydenta, jedna z firm zgłosiła już chęć nabycia części terenu.
Jak ujawnia Mirosław Lenk, chodzi o Armex - działającą w branży automatyki przemysłowej firmę, która ma swoją siedzibę przy ul. 1 Maja, w budynku naprzeciwko bazy Tauronu. - Potrzebują niewielkiego areału, kilkadziesięciu arów na lepsze zagospodarowanie swojego terenu - informuje prezydent. Jak zapewnia, gmina uwzględni te potrzeby i przeznaczy taki fragment działki do odrębnej sprzedaży.
A co z resztą? Przypomnijmy, że akt notarialny podpisano w lipcu. Miejska kasa musiała wysupłać na transakcję 2,4 mln zł. Miasto ma dziś prawo własności i użytkowania wieczystego blisko 100 tys. m kw. przy ul. 1 Maja. Teren należał ostatnio do spółki Dox. Ta ogłosiła upadłość a zbyciem jej majątku zajął się syndyk. Teren trzeba uporządkować. Magistrat chce przekształcić prawo użytkowania wieczystego na własność i w międzyczasie zbadać, jakie są potrzeby inwestorów. Generalnie ma to być duży teren inwestycyjny, uzupełniający dotychczasowy portfel nieruchomości komercyjnych miasta - dla średnich inwestorów przeznaczono tereny w strefie na Ostrogu, wzdłuż wałów Ulgi, dla małych powstaną uzbrojone tereny inwestycyjne na Płoni, przy ul. Bartka Lasoty.
(waw)


![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)











![StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17840313331723914162dsc-2702-2-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany