Raciborski WOPR świętował 50-lecie na Zamku Piastowskim. Starosta dał odznakę, prezydent samochód

Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego - 50. w kolejności odznaka przyznana przez Radę Powiatu Raciborskiego na 50-lecie raciborskiego WOPR-u została dziś wręczona podczas uroczystości jubileuszowych na zamku. Prezydent prezesowi Piotrowi Krużółkowi dał kluczyki do używane land rovera. Najważniejsze jednak, że WOPR stale się rozwija, przybywa członków i rosną umiejętności.
Raciborski WOPR ma pod opieką w naszym powiecie trzy kryte pływalnie i otwarte kąpieliska. Zabezpiecza szereg imprez. Mówiąc krótko - organizacja jest potrzebna, a swoją misję traktuje bardzo poważnie. Pod wodzą Piotra Krużołka nie tylko wzbogaca się w sprzęt, głównie fundowany przez miasto, ale przede wszystkim doskonali umięjętności ratowników.
Dziś, podczas 50. urodzin, obecny był pierwszy prezes, Tadeusz Glinkowski, ratownicy, przyjaciele i sympatycy. Jeden z 50. medali za wspieranie działalności otrzymał NaszRaciborz.pl. O oprawę artystyczną zadbał zespół wokalny MIRAŻ z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.
WOPR obecnie zrzesza ponad 200 członków. Realizowane zadania to: profilaktyka bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w pobliżu akwenów wodnych, właściwe organizowanie kąpielisk na terenie powiatu raciborskiego, organizowanie zawodów dla najmłodszych dzieci, które zdobywają odznakę „Już pływam”, udział w oczyszczaniu zbiorników wodnych służących letniemu wypoczynkowi i rekreacji, przeprowadzanie egzaminów na kartę wędkarską oraz kursów: Młodszego Ratownika, Ratownika WOPR, sternika motorowodnego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej (EFR).
W ciągu 28 ostatnich lat na naszym terenie utonęło 27 osób. W ostatnich latach jest jednak coraz mniej utonięć. To świadczy, że WOPR nadal jest potrzebny, ale też dowodzi skuteczności profilaktyki.
(w)
W załączniku do pobrania prezentacja o historii WOPR
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany