Radni proszą, by ograniczać

O ograniczenia prosili radni w czasie posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej. Dokładniej – o ograniczenia w ruchu.
Radny Zbigniew Sokolik zwrócił się z prośbą w imieniu mieszkańców ulicy Marii Curie-Skłodowskiej o ograniczenie na tej ulicy ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Jak zauważył radny, po drodze, zastawionej z obu stron zaparkowanymi pojazdami jeżdżą duże ciężarówki, które parkują na placu przy tej ulicy. Przejazd ciężarówki musi odbywać się środkiem, przeszkadzają drzewa, jest duży hałas i zwiększone zagrożenie wypadkami. Ograniczenie ruchu do samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t powinno rozwiązać problem.
Jak zauważył prezydent, należy najpierw sprawdzić, jaka firma parkuje tam samochody i dlaczego. Nie można po prostu wprowadzić ograniczenia i uniemożliwić działalności gospodarczej. To rzucanie przedsiębiorcom kłód pod nogi, a tego miasto robić nie chce.
Radny Michał Woś z kolei zgłosił potrzebę zainstalowania progu zwalniającego na ulicy Elżbiety. Mieszkańcy Ostroga zgłaszają, że przy tej ulicy znajduje się warsztat samochodowy i mechanicy często sprawdzają sobie pojazdy, jadąc ze zbyt dużą prędkością. Próg zwalniający powinien skutecznie rozwiązać problem. Pozostanie jedynie sprawdzenie stanu zawieszenia. Jak obiecał prezydent, sprawa zostanie zbadana.


![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)









![Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784195726dsc-5701-.jpg)






![StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17840313331723914162dsc-2702-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany