Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 czerwca 201515:44

Grzegorz Kampka do Piotra Klimy, czyli niepoważne dyskusje w Radzie Miasta Racibórz - stanowisko przedsiębiorcy i inwestora

Grzegorz Kampka do Piotra Klimy, czyli niepoważne dyskusje w Radzie Miasta Racibórz - stanowisko przedsiębiorcy i inwestora - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

REDAKCYJNA POCZTA. Mam wrażenie, że w Radzie Miasta Racibórz pracę zastąpiło ostatnio nie tylko gadulstwo, ale i infantylne plotkarstwo, któremu ton nadaje radny Piotr Klima - czytamy w liście rozesłanym do raciborskich redakcji przez Grzegorza Kampkę, właściciela ZRB Kampka. Rzecz dotyczy publikacji na temat inwestycji (czytaj TUTAJ) przy Rynku i Opawskie.

Niepoważne dyskusje w Radzie Miasta Racibórz – stanowisko przedsiębiorcy i inwestora

Mam wrażenie, że w Radzie Miasta Racibórz pracę zastąpiło ostatnio nie tylko gadulstwo, ale i infantylne plotkarstwo, któremu ton nadaje radny Piotr Klima. Pozwalam sobie zabrać głos w sprawie istotnej z punktu widzenia gospodarczych interesów moich i miasta. Podczas obrad samorządu radny Piotr Klima publicznie zadał pytania, co będzie się znajdowało na działce w północnej pierzei Rynku (czy czasem – dosłownie cytując- nie meczet) albo przy parku Roth na Opawskiej. Zanim odpowiem na te pytania, postawię swoje. Kiedy w końcu radny Piotr Klima, zamożny farmaceuta, odnowi swój zapuszczony budynek sąsiadujący ze Strzechą, a w witrynie starej przestanie wieszać wycinki z gazet, bo - moim zdaniem – wygląda to komicznie?

A teraz merytorycznie. Jako przedsiębiorca nabyłem działki przy Rynku i przy ul. Opawskiej, które, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, zamierzam wykorzystać pod inwestycje. Ich przeprowadzenie jest w Polsce determinowane wieloma przepisami prawa, a nad tym, co będzie się znajdowało np. przy Rynku czuwa Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków, który nadzorował również prowadzoną przeze mnie odbudowę Zajazdu Biskupiego. Wszyscy raciborzanie mogą się przekonać jak wygląda dziś ten cenny zabytek (i przy okazji spojrzeć na zapuszczony budynek radnego Klimy po drugiej stronie drogi), który, na własne ryzyko, inwestując własne pieniądze, przywróciłem do przestrzeni mojego rodzinnego miasta. Obecnie z własnej kieszeni, zgodnie z przepisami, finansuję badania archeologiczne przy Rynku, chcąc wzbogacić skarbiec wiedzy o Raciborzu. Trwają ustalenia co do formy i przeznaczenia budynku, który tu powstanie i – tak jak to było do 1945 roku – zamknie centralny plac w mieście w czworobok. Panie radny Klima, przy Rynku nie powstanie więc meczet, który jest efektem pańskiej nieco dziecinnej wyobraźni i retoryki, ale obiekt biurowo-usługowo-handlowy. Przy ul. Opawskiej, zgodnie z zapisami planu, wykorzystując warunki otoczenia, zamierzam otworzyć obiekt użyteczności publicznej (konkretne przeznaczenie będzie wkrótce znane), tworząc przy okazji, podobnie jak w Zajeździe Biskupim, nowe miejsca pracy.


Panie radny Klima! Można oczywiście zbyć pańską ciekawskość uśmiechem i politowaniem (nie mówiąc już o braku wiedzy na temat pozyskiwania ogólnie dostępnych informacji), ale uważam, że na dłuższą metę nie można tolerować tego typu zachowania. Nie po to raciborzanie wybierali radnych, by ci prześcigali się w pytaniach, o których zapominają zaraz po sesji, ale po to, by służyli społeczności dobrymi pomysłami i nie szkodzili! 


Szanowny Panie Prezydencie, Panie Przewodniczący Rady Miasta, proszę mieć na względzie, że poczynania radnych obserwuje wielu potencjalnych inwestorów, dla których radny Klima i jego temperament może być wystarczającym powodem, by w Raciborzu nie zostawić ani złotówki. Na chwilę obecną muszą się przecież liczyć z ryzykiem, że radny Klima zamiast brać się za remont swojego obiektu, będzie dociekał, na co inwestorzy zamierzają przeznaczyć swoje pieniądze i czy czasem np. nie mają związku z Islamistami. 
Z tego też powodu postanowiłem zabrać głos w tej sprawie, bo nie wyobrażam sobie rozwoju mojego rodzinnego Raciborza przy słabej kondycji intelektualnej niektórych radnych! Mam nadzieję, że presja samorządowego środowiska spowoduje, że osoby te zamiast niepoważnymi dyskusjami i pytaniami, zajmą się w końcu na poważnie szukaniem dróg rozwoju.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 listopada 202516:40

Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO]

Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

W meczu klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Czarnymi Gorzyce nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i walki do samego końca. Spotkanie rozegrane na stadionie przy Srebrnej dostarczyło kibicom wielu wrażeń, a gospodarze sięgnęli po cenne trzy punkty, które pozwoliły im zbliżyć się do ligowej czołówki.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 listopada 202516:53

Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO]

Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości na rynku w Raciborzu pojawiły się samochody, które niegdyś królowały na polskich drogach. Pojazdy z lat 80. i 90. przyciągnęły uwagę mieszkańców i miłośników motoryzacyjnych wspomnień.

J. Ptak
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.