57 osób w Raciborzu dołączyło do grona potencjalnych dawców szpiku!

W ciągu dwóch dni - 22 i 23 kwietnia w Raciborzu w budynku głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Galerii Młyńskiej przeprowadzana była akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku. - Była to już czwarta edycja zorganizowana przy współpracy fundacji DKMS Polska oraz raciborskich studentów, podczas tej akcji zgłosiło się do nas 57 osób. Łącznie przez cztery edycje w Raciborzu do bazy potencjalnych Dawców szpiku dołączyły 733 chętne osoby, ta liczba jest ogromna! - mówi Dawid Machecki, ambasador fundacji DKMS Polska.
Po raz drugi honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta, Mirosław Lenk. - Za organizacją tych dwóch dni rejestracji stała cała rzesza ludzi, której jesteśmy ogromnie wdzięczni! Dziękujemy partnerom Galerii Młyńskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, Miastu Racibórz oraz Radzie Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWSZ w Raciborzu. Dziękujemy także sponsorom. Wolontariusze nie byli głodni dzięki firmie Mieszko, JP Telebim wyświetlił na telebimach nasze reklamy, OSiR rozwieszał plakaty. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Racibórz oraz firmie Koszulkowy.pl - koszulki z nadrukiem - wolontariusze byli widoczni z daleka mając specjalnie zaprojektowane koszulki na tę okazję. W działaniach wsparła nas także firma Hoka Hey oraz Centrum Druku - giscom.pl. Dziękujemy także mediom za wspieranie nas podczas akcji! - podkreśla Dawid Machecki.
O Fundacji
Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała ponad 585 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce. Już ponad 1500 osób z tej bazy podarowało chorym cząstkę siebie, dając im tym samym szansę na wygranie walki z białaczką. Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej. Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć na www.dkms.pl.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany