Diecezja opolska drąży temat szkół katolickich w Raciborzu

Wczoraj na plebanii na Starej Wsi bp opolski Andrzej Czaja spotkał się ze starostą Ryszardem Winiarskim oraz prezydentem Mirosławem Lenkiem. Diecezja przygląda się budynkowi ZSZ przy ul. Wileńskiej. - Powiedziałem, że najwcześniej będzie wolny 1 września 2018 r. i uświadomiłem, jak kosztowny jest w utrzymaniu - mówi starosta Winiarski. - Tyle w tym temacie - zakończył. Powiat i miasto są zbyt chętne, by inicjatywę Kościoła katolickiego wspierać, bo to oznacza ubytek uczniów w placówkach publicznych. Kościół nie jest zaś pewny, czy zamysł realizować, bo otwarta jest sprawa naboru. Nie wiadomo, czy oferta katolickiego gimnazjum oraz LO spotka się z zainteresowaniem. Na razie diecezja złożyła wniosek o zmianę planu przestrzennego, która umożliwi adaptację na szkołę budynek dawnego domu parafialnego parafii św. Mikołaja (po wojnie Sprawność).
(waw)


![Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] Ponad 130 interwencji straży pożarnej w powiecie raciborskim. Wiele dróg nieprzejezdnych, służby ostrzegają przed burzami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784104109img-4574-.jpg)


![Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Raciborska Policja świętowała na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784208892dsc-5701-.jpg)












































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany