Racibórz organizatorem Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym!

W dniach 13-15 maja na terenie powiatu raciborskiego odbędą się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Zawody organizowane są przez Urząd Miasta w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka w Raciborzu oraz raciborskie Pogotowie Ratunkowe.
- Ekipy będą miały do wykonania pięć zadań - cztery z nich będą zadaniami medycznymi, jedno będzie zadaniem sprawnościowym. Dwa zadania medyczne będą się odbywać na terenie Raciborza, m.in. na Zamku Piastowskim. Dwa pozostałe odbędą się poza Raciborzem - prawdopodobnie w Krzyżanowicach i w Kuźni Raciborskiej. Zadanie sprawnościowe będzie miało miejsce w siedzibie raciborskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wszystko jednak jeszcze jest w trakcie ustalania i organizacji - opowiada Mariusz Cichon, ratownik medyczny odpowiedzialny za organizację zadań.
13 maja odbędzie się uroczyste rozpoczęcie mistrzostw w Pałacu Rafako. Tego dnia też ekipy wezmą udział w pierwszym zadaniu nocnym, które potrwa od 21.00 do ok. 04.00. Drugiego dnia zadania będą trwały od godziny 7.00, 8.00 do 16.00, 17.00. Ostatnim wydarzeniem tego dnia będzie biesiada ratownicza. W ostatni dzień, 15 maja, nastąpi uroczyste zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród.
- W Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ratownictwie Medycznym mogą wziąć udział nie tylko śląskie ekipy, ale ekipy z całej Polski. Trzy ekipy, które okażą się najlepsze, zostaną zakwalifikowane do Mistrzostw Polski. Nasza drużyna ogranizuje wydarzenie, dlatego sami nie możemy wziąć w niej udział - informuje Mariusz Cichon.
Dwa dni temu ruszyła strona internetowa, na której ekipy chcące wziąć udział w zawodach mogą się rejestrować.
![Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] Nocna akcja policji w rejonie zbiornika Raciborza. Desperacka ucieczka 33-latka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176319159755-905283-.jpg)

![Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17631320081000038930-.jpg)





![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)


![Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] Na rynku rozpoczęło się sadzenie drzew [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763202752img-0271-.jpg)







































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany