Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 stycznia 201521:24

W H2Ostróg zniżki tylko dla raciborzan

W H2Ostróg zniżki tylko dla raciborzan - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Posiadacze Karty Dużej Rodziny nie mogą liczyć na zniżki w raciborskim H2Ostróg. Te należą się tylko raciborzanom, posiadaczom karty Rodzina3 i Senior . - Jeśli jakikolwiek samorząd chce ufundować swoim mieszkańcom zniżki, to jesteśmy otwarci - zapewnia prezydent Mirosław Lenk.

Temat wywołał radny Michał Fita podczas dzisiejszego posiedzenia komisji gospodarki. Mówił o mieszkańcu powiatu, posiadaczu Karty Dużej Rodziny, który nie dostał zniżki, takiej, jaka przysługuje raciborzanom, posiadaczom karty Rodzina3 i Senior . Pytał, czy jest szansa, by się to zmieniło. Prezydent jasno dał do zrozumienia, że zniżki to obciążenie dla budżetu miasta i mogą z nich korzystać tylko raciborzanie. OSiR chętnie wprowadzi je dla mieszkańców ościennych gmin, ale pod warunkiem, że ich władze zapłacą za ulgi. Inaczej zachodzi ryzyko, że H2Ostróg się zapełni posiadaczami kart, a koszty pokryje raciborski podatnik.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Dzięki karcie osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują m.in. ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe - rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżki w opłatach paszportowych - 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców oraz darmowe wstępy do parków narodowych. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny".

(w)

Autor: ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.