Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 listopada 201419:02

Od pomysłu do własnej firmy, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na zamku 

Od pomysłu do własnej firmy, czyli Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na zamku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Czy łatwo jest produkować rowery, prowadzić firmę, pensjonat, hotel, spółkę medyczną albo zarabiać na grafice użytkowej lub działać w sektorze street food albo też kooperować z google.com? - odpowiedzi na te pytania usłyszą uczestnicy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 7. edycja także w Raciborzu, na Zamku Piastowskim. Tegoroczne hasło Global Entrepreneurship Week to "Przedsiębiorczość ma wiele twarzy".

Już po raz drugi Zamek Piastowski wpisuje się w ogólnopolski program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. 7. edycja poprzez eventy zagości w 140 krajach i dotrze do 10 milionów ludzi. W Raciborzu promowane będą małe i średnie przedsiębiorstwa tworzone przez przedsiębiorczych mieszkańców naszego powiatu. Jak się okazuje, mają na koncie sporo sukcesów, a za ich przykładem może iść wielu młodych mieszkańców naszego powiatu. - Dlatego dołożyliśmy starań, by te firmy zaprosić na Zamek Piastowski. Ich przedstawiciele opowiedzą, jak narodziły się ich przedsięwzięcia gospodarcze i czy trudno jest być na przysłowiowym swoim. Uczestnicy spotkań to przede wszystkim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, ale zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy będą mogli zadawać pytania - informuje Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Kto zatem opowie o swoim pomyśle na biznes i jego realizacji? Oto program.

17 listopada (poniedziałek) godz. 10.00: inauguracja w stylu historycznym - spotkanie z Familią Szlachecką, a więc z lekcją historii na najwyższym poziomie. Prelekcji poświęconej polskim zrywom narodowym - powstaniu styczniowemu i Legionom Polskim będzie towarzyszyć prezentacja oryginalnego umundurowania i uzbrojenia. Słuchacze dowiedzą się także, czy rekonstrukcje historyczne to dobry pomysł na biznes.

18 listopada (wtorek) godz. 9.00-12.00: wykład pt. "Od pomysłu do własnej firmy, czy jak wejść do świata biznesu" (G. Wawoczny, moderator programu Start Up na pograniczu), prezentacje Villa Antiqua oraz Hotel Racibor.

19 listopada (środa) godz. 9.00-12.00: wykład pt. "Od pomysłu do własnej firmy, czy jak wejść do świata biznesu", prezentacje - Raciborska Wytwórnia Rowerów, Beef Brothers (street food), czy na grafice użytkowej można zarobić (Marek Plewczyński, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku), jak powstawał portal Zozole.pl dla firmy Mieszko S.A. (Margomedia sp. z o.o.).

20 listopada (czwartek) godz. 12.30 szkolenia z zakresu:
- Dyplomacji ekonomicznej, którego celem będzie promocja wśród społeczności lokalnej instrumentów wsparcia ekspansji gospodarczej na rynkach zagranicznych oraz
- Poszukiwania zatrudnienia w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, podczas którego słuchacze dowiedzą się, jak wygląda aplikowanie na praktykę, staż lub do pracy zarówno w podstawowych instytucjach Unii Europejskiej, jak i w innych organizacjach międzynarodowych.

Obsługę merytoryczną, a także techniczną przedsięwzięcia zapewnia Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach, a szkolenie z zakresu dyplomacji ekonomicznej poprowadzi przedstawiciel Departamentu Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

21 listopada (piątek) godz. 9.00-12.00: wykład pt. "Od pomysłu do własnej firmy, czy jak wejść do świata biznesu", prezentacje Devspire (raciborskie studio developerskie, które wspólnie z koncernem Google przedstawiło technologię przyszłości na tegorocznej edycji konferencji Digital Dragons w Krakowie), Dentica24 - zarządzanie w prywatnej spółce medycznej oraz omówienie od strony technicznej modernizacji skweru w Pietrowicach Wielkich, którą od projektu do efektu wykonały firmy prowadzone przez młodych mieszkańców naszego powiatu.

Misją Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest propagowanie aktywnej postawy wobec życia, podejmowania działań na rzecz lokalnych społeczności i brania odpowiedzialności za losy świata. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości inspiruje i zachęca do działania dzięki lokalnym, krajowym i międzynarodowym wydarzeniom, mającym pomóc każdemu z nas odkryć w sobie innowatora i przedsiębiorcę. Wydarzenia na wielką i małą skalę umożliwiają ich uczestnikom bezpośredni kontakt z pracodawcami, mentorami, inwestorami - stwarzając okazje, których nie wolno przegapić. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości uzyskał także poparcie m.in.: prezydenta USA Baracka Obamy, obecnego premiera Wielkiej Brytanii - Davida Camerona.

az

Autor: Agencja Zamek, promocja@zamekpiastowski.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 marca 202311:52

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
źródło: Cech Rzemiosł Różnych
Aktualności20 marca 202313:36

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202321:21

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO]

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku przy Dworcowej w Krzyżanowicach doszło do starcia miejscowego LKS z sąsiadem zza miedzy, czyli LKS Tworków. Potyczki między tymi zespołami zawsze urastają do rangi świętej wojny. Czy podobnie było i tym razem?

(greh)
Aktualności20 marca 202307:01

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności20 marca 202311:15

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO]

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Pawłów, OSP Strzybnik
Sport19 marca 202317:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

AKTUALIZACJA. Wielu sportowych emocji doświadczyli kibice w trakcie mijającego weekendu. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do B klasy. Grały trakże siatkarki Krzanowic, amatorzy w RLPS oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności19 marca 202315:36

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO]

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Były metropolita górnośląski, abp senior Damian Zimoń odprawił dziś, 19.03., Mszę św. w kościele farnym w intencji śp. Biskupa Polowego Wojska Polskiego, gen. dyw. abp. Józefa Gawliny, syna ziemi raciborskiej.

red.
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.