Tak teraz wygląda centrum Pietrowic Wielkich

Pięknieje centrum Pietrowic Wielkich. Od kilku dni przy wjeździe do centrum społeczno-kulturalnego można zobaczyć fontannę. Najciekawszy widok jest po zmierzchu. W przyszłym tygodniu zacznie tu funkcjonować hot-spot. Władze chcą jeszcze dogadać się z GS-em i załatwić remont elewacji sąsiedniego budynku. - No i został nam dworzec, który też musimy odnowić - mówi wójt Andrzej Wawrzynek. Zagospodarowaniem skweru z fontanną zajęli się młodzi lokalni przedsiębiorcy. Zobacz ich dzieło na zdjęciach.
Przedsięwzięcie nosi nazwę "Poprawa estetyki i remont terenu centrum w Pietrowicach Wielkich". Poprzez wykonanie nowych nasadzeń i elementów małej architektury w centrum stolicy gminy powstało ciekawe miejsce spotkań dla mieszkańców i gości. - Realizacja projektu jest współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania Odnowa i rozwój wsi. Całkowity koszt projektu to kwota blisko 177 000 zł, z czego 115 121 zł stanowi kwota dofinansowania z PROW - informuje sekretarz gminy Adam Wajda.
Projekt i realizacja to dzieło Mateusza Machnika, Grzegorza Gemzy, Piotra Ziemkiewicza i Jarosława Glenca z miejscowych firm Hortus, El Tech System oraz Solidum. - Wykorzystaliśmy tu najnowsze technologie, m.in. zautomatyzowany system nawadniania trawników i rabat oraz energooszczędne oświetlenie ledowe - mówią z dumą wykonawcy. Pod ławki postawiono impregnowane bloki granitowe, odporne na wandali. Specjalny system steruje włączaniem oświetlenia i sam dostosowuje się do zmiany czasu. W podświetlonych murkach znalazło się tłuczone szkło. Fontannę wykonano ze stali nierdzewnej przygotowanej przez firmę Silver-Stal. Będzie tu też monitoring, co odstraszy potencjalnych sprawców dewastacji.
- Ten plac to nie tylko wizytówka naszej gminy, ale też naszych lokalnych firm, prowadzonych przez młodych przedsiębiorczych ludzi - podkreślają wójt i sekretarz. Gmina zadbała też o nowy wystrój przystanku, który ma być elementem promocji Pietrowic Wielkich.
(waw)
















![Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17872252641787224425dsc01676-.jpg)
![Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787238815dsc-6729-.jpg)








![Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787207849dsc-6507-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany