Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 kwietnia 201415:35

Wykonawca nowego budynku krwiodawstwa nie zapłacił raciborskim przedsiębiorcom za wykonane prace?

Wykonawca nowego budynku krwiodawstwa nie zapłacił raciborskim przedsiębiorcom za wykonane prace? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Mamy piękną, nowoczesną stację krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Chciałbym w związku z tym zapytać, czy jest prawdą to, że instytucja ta zalega z zapłatą naszym raciborskim firmom, które wykonały tam prace? Firmy te zatrudniają ponad 100 osób z naszego regionu. Czy coś na ten temat panu wiadomo? - zwrócił się do Mirosława Lenka radny Ryszard Wolny podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Co odpowiedział prezydent?

- Sytuacja dla mnie jest trochę krępująca - odpowiedział radnemu Mirosław Lenk. Prezydent przyznał jednak, że jakieś informacje w tej sprawie również i do niego dotarły. - Był u mnie przedsiębiorca, który sygnalizował problem dotyczący kilku raciborskich firm. I w sprawie chodzi o to, że główny wykonawca, któremu RCKiK płaci za wykonane usługi nie realizuje płatności na rzecz podwykonawców. Tutaj zgodnie z prawem, o ile się orientuję, sytuacja jest taka, że krwiodawstwo będzie musiało realizować również zobowiązania na rzecz podwykonawców, o ile ci byli akceptowani przez inwestora - poinformował radnych włodarz miasta.

Autor: Sylwia Prusowska, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202613:06

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112
Reklama
Aktualności2 lutego 202619:31

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO]

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
36
Racibórz:

Uchwała intencyjna Rady Miasta Raciborza dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 wywołała duże poruszenie wśród rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców miasta. Podczas spotkania z udziałem społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki, przedstawiając jednoznaczne stanowisko szkoły i podkreślając, że mimo decyzji władz, „Trzynastka” funkcjonuje, pracuje i planuje przyszłość.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.