Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 kwietnia 200912:45

Przewodniczący Wojnar nad Loarą

Przewodniczący Wojnar nad Loarą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Byłem tym trochę zdziwiony, bo przewodniczący rzadko gdzie bywał, ale teraz chyba zmienił zdanie - mówi prezydent Mirosław Lenk, który 8 maja rusza w podróż nad Loarę z Tadeuszem Wojnarem i Ryszardem Wolnym. We Francji wezmą udział w Święcie Europy.

Zaproszenie na Święto Europy przyszło z Villeneuve-d'Ascq, miasta partnerskiego Raciborza. W zeszłym roku, podczas obchodów 900-lecia, Francuzi przyjechali do nas. Teraz raciborska mocna męska delegacja zaszczyci ich swoją obecnością.

- Radni mieli zawsze pretensje, że ich nie zapraszam do składu oficjalnych delegacji. Przewodniczący Wojnar nigdy nie chciał nigdzie jechać. Byłem zdziwiony, kiedy teraz przyjął zaproszenie do Francji. Cóż, zaczyna bywać na salonach - mówi z uśmiechem prezydent Mirosław Lenk.

Podróż odbędzie się samolotem do Brukseli, a stamtąd samochodem do Villeneuve-d'Ascq, które leży nad granicą Francji z krajami Beneluxu. Trójka raciborskich samorządowców nie bierze ze sobą tłumacza, bo w rolę przewodnika wcieli się sam prezydent, uczący się w szkole języka francuskiego. - Swobodnie czytam i tłumaczę. Z mówieniem trochę gorzej, ale na pewno damy sobie radę. Nie zginiemy - zapewnia Lenk.

8 maja wieczorem zaplanowano przywitanie delegacji i obiad z burmistrzem Caudronem w restauracji le Mélantois, potem zakwaterowanie w hotelu. 9 maja rano przewidziano wycieczkę po Villeneuve-d'Ascq i okolicach, a o 12.00 inaugurację Święta Europy na pl. Haidari w dzielnicy Haute Bornea. Później odbędzie się oficjalne przywitanie zaproszonych delegacji i lunch w willi Gabrieli, salonie Charlemagne. Popołudniem zaplanowano wycieczkę do Montgolfiades lub Asnapio, a wieczorem udział delegacji w festiwalu europejskim w Espace Concorde. Niedziela 10 maja, to dzień powrotu.

(w)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 stycznia 202612:13

Pracodawcy grozi wysoka kara

Pracodawcy grozi wysoka kara - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Sport16 stycznia 202611:12

Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO]

Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nietypowo, bo w czwartek 15 stycznia, swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach I ligi śląskiej mężczyzn rozegrali zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz. Podopieczni trenera Marcina Polowczyka podejmowali we własnej hali sąsiada w ligowej tabeli – UKS VT Bobrowniki. Mecz zapowiadał się interesująco, jednak jego przebieg szybko pokazał, która z drużyn lepiej przygotowała się do rywalizacji.

opr. (greh), fot. Maciej Lorenz
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.