Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 201220:07

Prorektor absolwent podpisał umowę z Budowlanką

Prorektor absolwent podpisał umowę z Budowlanką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborska PWSZ i Budowlanka podpisały dziś porozumienie o współpracy. Uczelni zależy, by absolwenci Budowlanki zdobywali tytuł inżyniera w Raciborzu a nie w dużych ośrodkach akademickich. Oferuje im kierunek architektura i urbanistyka. - Co jak co, ale budować się zawsze będzie - podkreślił prorektor dr inż. Juliusz Kieś, który kończył technikum budowlane przy dzisiejszej Wileńskiej.

Zdaniem prorektora, bezpłatne studiowanie w Raciborzu zapewnia odpowiedni poziom kształcenia i jest tańsze niż wyjazd do dużych ośrodków akademickich, gdzie można uzupełnić wykształcenia na 2. stopniu, czyli uzyskać tytuł magistra. Absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych to naturalnie najlepsi kandydaci na studentów architektury i urbanistyki. W przyszłości uczelnia chce im zaproponować także specjalność gospodarkę przestrzenną, a na razie zachęcić, by poprzez uczestnictwo w różnych zajęciach i wykładach na PWSZ poznawali raciborską Alma Mater i nabrali chęci do sięgnięcia po jej indeks. - Nasza szkoła na pewno skorzysta na tej współpracy - przekonywał dyrektor Budowlanki, Jacek Kąsek. Podkreślił, że oferta jego placówki i kształcenie techniczne w PWSZ to odpowiedź na obecne zapotrzebowanie młodzieży, która odchodzi od kierunków humanistycznych, chcąc mieć pod studiach konkretny fach w ręku.

(w)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport12 kwietnia 202600:13

Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO]

Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Choć to najniższy szczebel rozgrywkowy, emocji nie brakowało jak na najwyższym poziomie. Na boisku przy ulicy Srebrnej doszło do starcia czołowych drużyn grupy mistrzowskiej C klasy Podokręgu Racibórz. Rezerwy Unii Racibórz podejmowały Zgodę Zawada Książęca. Różnica w tabeli była minimalna – zaledwie dwa punkty na korzyść gospodarzy – co tylko podgrzewało atmosferę przed pierwszym gwizdkiem.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.