Nowa wieża widokowa w Łężczoku

- Obecnie wieża widokowa powstaje w zakładzie stolarskim. Na taras widokowy będą mogły wjechać też niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich, gdyż podjazd będzie wydłużony. Wieża będzie wysunięta 20 metrów w lustro wody - powiedział Robert Pabian, z-ca nadleśniczego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.
Posiedzenie powiatowej komisji rolnictwa odbyło się wczoraj w Leśnej Szkółce Kontenerowej w Nędzy. W trakcie spotkania zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie informował radnych o postępach w pracach prowadzonych na terenie rezerwatu Łężczok. Remont stawów w rezerwacie rozpoczął się w ubiegłym roku. Póki co udało się napełnić wodą wyremontowany Babiczok, gdyż firma, która wygrała przetarg w trakcie wykonywania prac zbankrutowała i opuściła plac budowy. - Wszystko przez to, że wykonawca zaoferował w przetargu cenę o wiele niższą niż wynikało z naszego kosztorysu - wyjaśnił Robert Pabian. - Niestety w drugim przetargu znowu pojawiła się firma, która w ofercie przedstawiła dumpingową cenę. Zaryzykowaliśmy i odrzuciliśmy ofertę uzasadniając to rażąco niską ceną, mimo że wiedzieliśmy, że jeśli firma się odwoła od tej decyzji, to będziemy skazani na porażkę. Na szczęście wykonawca nie wniósł sprzeciwu i mogliśmy w prace zaangażować firmę z Gorlic - wyjaśnił Pabian. Łącznie remont objął 200 hektarów stawów.
Niebawem prace na terenie rezerwatu mają zostać ukończone. Zwieńczeniem inwestycji ma być wieża widokowa. - Obecnie wieża powstaje w zakładzie stolarskim. Będzie ona dostępna także dla osób niepełnosprawnych i będzie wysunięta 20 metrów w lustro wody, dzięki czemu będzie można podziwiać z bliska np. ptaki - wyjaśnił Pabian. Koszt wieży oszacowano na 50 tys. zł. - Pracujemy też nad wydaniem dużego albumu o rezerwacie. Pomysł postanowiliśmy zrealizować, gdyż w żadnej księgarni nie ma opracowań na ten temat - dodał zastępca nadleśniczego, informując, że album na pewno trafi do placówek oświatowych, bibliotek i wielu innych miejsc.
Sisi












![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)





![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)


![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)
![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)



















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany