Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 stycznia 200915:16

Wodzą nas za nos

Wodzą nas za nos - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

To jest nasz kręgosłup, bez niego nic nie będzie - tak na ostatniej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Manfred Wrona tłumaczył konieczność silniejszego zaangażowania się samorządu w remont drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Kuźnię. W czwartek odbędą się w Katowicach rozmowy w tej sprawie.

Chodzi o drogę wojewódzką nr 425 relacji Rudy-Dziergowice, która na terenie Kuźni Raciborskiej jest w agonalnym stanie. Stanowi tymczasem główną arterię miasta. - Jak mrozy puszczą i ruszy transport od Nędzy to będzie kiepsko - mówiła podczas sesji wiceprzewodnicząca Sabina Chroboczek-Wierzchowska. - Bez tej drogi nie będzie nic. To nasz kręgosłup - dodał przewodniczący Manfred Wrona.

Problem w tym, że od lat w sprawie remontu DW 425 niewiele się dzieje. Samorządowcy apelują, władze wojewódzkie, które muszą sfinansować remont, przyjmują te apele ze zrozumieniem, ale dziury i zapadłe chodniki jak były, tak są i coraz bardziej irytują mieszkańców oraz kierowców.

W przyszły czwartek ma się odbyć w Katowicach kolejne spotkanie w sprawie remontu. W rozmowach z szefem Zarządu Dróg Wojewódzkich, włodarzy Kuźni będzie wspierać poseł Henryk Siedlaczek. Na ostatniej sesji radni dyskutowali o ewentualnej partycypacji samorządu w kosztach. Chodzi co prawda o symboliczną kwotę, najprawdopodobniej na opracowanie dokumentacji, ale świadczącą, że władze Kuźni są zdeterminowane w tym względzie. - Czwartkowa rozmowa będzie kluczowa. Nasze wsparcie dla tej inwestycji może mieć duże znaczenie. Musimy ich zmusić do ruszenia z miejsca - tłumaczył przewodniczący Wrona.

Jak na razie miejscowi samorządowcy są rozżaleni postawą ZDW i marszałka. W listopadzie informowano ich, że zlecono pomiary nośności drogi i opracowanie projektu. Tymczasem podczas rozmów z projektantem okazało się, że "nie zna w ogóle tematu". - Wodzą nas za nos - puentowała wiceprzewodnicząca Chroboczek-Wierzchowska. Padła jednak kwota 20 mln zł potrzebnych na prace przy DW 425 na terenie Kuźni Raciborskiej. Jest zbliżona do rocznego budżetu gminy. Bez finansowania z województwa remontu drogi więc nie będzie.

(waw)

Na zdjęciu przewodniczący i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.