Koniec zabawy. Bas pogrzebany

Jak co roku krzanowicki Chór Cecylia zorganizował zabawę karnawałową połączoną z obrzędem grzebania basa. Przed północą nad kontrabasem zebrali się przebierańcy m.in.: ksiądz, wdowa, płaczki. Obrzęd grzebania basa związany jest z zakończeniem karnawału i rozpoczęciem abstynencji wielkopostnej.
W pogrzebaniu basa udział wzięli:
pastor: Artur Goriwoda, organista: Marcin Obrusnik, ministrant: Józef Sławik, tregry: Tomasz Liszka, Dawid Abrahamczyk i Patryk Szafarczyk, wdowa: Marta Gieron, lira: Leon Wollnik, akordeon (atrapa): Łukasz Daniszewski, śmierć: Dawid Goriwoda, miss: Urszula Gajdeczka.
Uczestnicy korowodu: Gertruda Jureczka, Maria Pietrzak, Jureczka Gertruda, Barbara Szafarczyk, Agnieszka Kusy, Karina Raida, Agnieszka Błońska, Gerda Sonnek, Maria i Eryk Wolnikowie, Ewa Woźniak, Edeltrauda Sosna, Gerard Nieborowski, grabarz – Stanisław Kowalczyk.
Orkiestra: Ryszard Rzytki - trąbka, Ewelina Pohlmann - trąbka, Robert Seemann – tenor, Józef Dastig – puzon, Edward Miśkowicz - bas, Kornelia Pawliczek-Błońska – klarnet i akordeon, Waldemar Bytomski - klarnet, Dominika Sławik – sax, Marek Pieczarek - sax, Aleksander Miczajka – sax, Tomasz Kostka – bęben.
Sponsorzy: Urząd Miejski w Krzanowicach, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, drukarnia „Baterex”, kwiaciarnia pp. Hryckiewicz, sklepy „Waldi” i „Krystyna”, sklep wielobranżowy p. Gizeli Strzedula, sklep p. Kolińskiej, firmy: „ Kenos” i „Wyglenda”, zakład fryzjerski p. Łucji Pelka, zakład fryzjerski „Luiza” w Tworkowie, zakład wędliniarski p. Leonarda Kretek, SM „Rameta”.
Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc przy organizacji tegorocznego „Pogrzebania basa”.
Przygrywał zespół "Fair play".






























![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)

![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)
![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)

![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)

![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)

![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)
![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)
![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)

















![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany