Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 stycznia 201214:29

Nasze pogotowie powalczy w Bielsku

Nasze pogotowie powalczy w Bielsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Od 25 do 28 stycznia w Szczyrku trwać będą VII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodach weźmie udział ponad 60 najlepiej wyszkolonych zespołów z Polski i zagranicy. Racibórz będzie miał nie tylko swoją ekipę wśród startujących, ale także ludzi wśród sędziów.

- Oczywiście jak co roku wysyłamy załogę naszego pogotowia w składzie: Cichon Mariusz - ratownik medyczny, Winnik Paweł - ratownik medyczny oraz Radys Roman - ratownik medyczny. Oprócz tego 5 osób zatrudnionych w naszym pogotowiu bedzie w obsadzie sędziowskiej mistrzostw, tzn. kierownik Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć, 3 ratowników medycznych i 1 pielęgniarka ratunkowa - informuje nas Piotr Sokołowski, szef raciborskich ratowników.

Zespoły ratownicze będą oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Na zawodników czekają wielopunktowe zadania podnoszące umiejętności szybkiego reagowania przez ratowników w codziennych akcjach. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych. Organizatorzy kładą nacisk na walor edukacyjny imprezy. Przewidzianych jest szereg sesji wykładowych, dotyczących m.in. powikłań po cukrzycy, postępowania w przypadku oparzeń czy zagrożeń wywołanych dopalaczami i innymi nowymi narkotykami.

Zamysłem tegorocznych mistrzostw jest pokazanie możliwości ratowania zdrowia i życia ludzkiego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dlatego też nie zabraknie prezentacji nowoczesnego urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz zaawansowanego defibrylatora/monitora LIFEPAK15. „Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są okazją do pokazania sprawności i możliwości systemu ratownictwa medycznego, a także kolejnym krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg” - mówi Marek Kordasiewicz z Physio- Control.

Organizatorem tegorocznej edycji Mistrzostw jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęła TVP Katowice.
red.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności15 grudnia 202517:18

Oficjalne otwarcie jadłodzielni w Raciborzu. Działa przy pl. Wolności

Oficjalne otwarcie jadłodzielni w Raciborzu. Działa przy pl. Wolności - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowy ZK Racibórz, fot. ZK, UM
Reklama
Aktualności15 grudnia 202510:12

Racibórz w siatce RegioJet. Pociągi już kursują

Racibórz w siatce RegioJet. Pociągi już kursują - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
opr. red., źródło: UM Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.