Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 grudnia 201111:29

Musi być 220 km/godz. Nie mniej!

Musi być 220 km/godz. Nie mniej! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nowy samochód dla Mirosława Lenka musi osiągać prędkość maksymalną minimum 220 km/godz. Jeden z dealerów zapytał magistrat, czy wystarczy 216 km/godz. Urzędnicy prezydenta odpowiedzieli, że nie. Tak samo nie godzą się, by moc silnika wyniosła 152, a nie żądane w przetargu 160 KM.

Jutro mija termin składania ofert na nowy samochód dla prezydenta Mirosława Lenka i jego urzędników. Mają do wydania 100 tys. zł. Jeden z dealerów zapytał, czy nie da się nieznacznie zmodyfikować żądanych parametrów. Ma wóz osiągający 216 km/godz. i moc silnika 152 KM. Magistrat odpowiedział, że nie godzi się na niższe parametry. Zgodził się tylko, by tapicerka była wykonana z innego materiału niż welur.

Przypomnijmy jakie wymagania postawił prezydent w przetargu. Sedan 4-drzwiowy koloru czarny metalik, z silnikiem od 1750 do 2200 cm sześc., 4 cylindry, 16 zaworów, minimum 160 KM, 6 biegów + wsteczny, osiągalna prędkość maksymalna minimum 220 km/godz., przyspieszenie do 100 km w maksymalnie 10 sek., zużycie paliwa /benzyny/ w cyklu mieszanym do 7,2 l/100 km, poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera, poduszka powietrzna chroniąca kolana kierowcy, boczne poduszki powietrzne z przodu, kurtyny powietrzne, reflektory ksenonowe świateł mijania i świateł drogowych, światła do jazdy dziennej, przednie światła przeciwmgielne, ABS, system stabilizacji toru jazdy, czujnik parkowania min. tył, czujnik deszczu, tempomat, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu i z tyłu, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka zewnętrzne, zdalnie sterowany centralny zamek na wszystkie drzwi z pokrywą bagażnika, autoalarm, elektroniczny immobiliser, kolumna kierownicy z regulacją w dwóch płaszczyznach, radioodtwarzacz CD, MP3, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, pojemność bagażnika  min. 560 dm3, tapicerka welurowa o ciemnej kolorystyce, komplet felg aluminiowych + opony letnie, koło zapasowe pełnowymiarowe.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Sport24 kwietnia 202607:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.