Wypożyczalnia rowerów to byłoby to!

Jak turyści przyjeżdżający do Raciborza z różnych zakątków Polski i świata oceniają nasze miasto? - Stwierdzają, że Racibórz to piękna miejscowość - mówi Danuta Jarosz z Raciborskiego Centrum Informacji. Czego im brakuje? - Przede wszystkim wypożyczalni rowerów i przewodników anglo- i niemieckojęzycznych - wskazuje.
Do Raciborza zjeżdżają turyści z różnych zakątków Polski i świata. - Mamy tradycyjnie dużo turystów z Niemiec, sporo jest Anglików, ale nie brakuje też osób z Rosji, Izraela czy Stanów Zjednoczonych - wylicza Danuta Jarosz z Raciborskiego Centrum Informacji. - Jeśli chodzi o Polskę, wielu turystów jest z północy. Przyjeżdżają, by zwiedzić południową część naszego kraju i odwiedzają m.in. Racibórz - dodaje.
Przybyłym do naszego miasta w celach wycieczkowych miasto bardzo się podoba, wskazują jednak na braki w przygotowaniu do przyjmowania turystów. - Naszą największą bolączką jest brak wypożyczalni rowerów. Myślę, że jej stworzenie przy RCI byłoby strzałem w dziesiątkę - przyznaje pani Danuta. - Drugi z problemów to brak w naszym mieście przewodników anglojęzycznych, a niemieckojęzycznych też jest jak na lekarstwo - kontynuuje. Pozostałe skargi dotyczą małej liczby kąpielisk i Łężczoka, który obecnie jest mocno rozkopany.
- Mamy warunki do tego, by być miastem atrakcyjnym dla turystów. Jest Odra, przy której kwitnąć mogłaby turystyka kajakowa, wodna, mamy piękne okolice wymarzone do rowerowych wypraw. Jednak jeszcze daleka droga przed nami, byśmy mogli powiedzieć, że Racibórz jest przychylny dla turystów - kończy przedstawicielka Raciborskiego Centrum Informacji.
JaGA




![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [ANIMACJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)


![Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] Dożynki Gminy Rudnik. Barwny korowód wyruszył z Łubowic do Grzegorzowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787413559dsc-6991-.jpg)

![Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] Gmina Rudnik świętuje. Dożynki w Grzegorzowicach na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787418905dsc-6444-duzy-.jpeg)


![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)



![Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] Młodzi strażacy opanowali Bojanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787410834dsc-6791-.jpg)



![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)
























![Szymocice zdominowały ligę podwórkową sołectw. Dwie drużyny na czele [FOTO] Szymocice zdominowały ligę podwórkową sołectw. Dwie drużyny na czele [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787466196photo-84-z-85-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany