Czesi umożliwiają spływ Odrą od Chałupek

12 kanoe i czteroosobowy raft czekają na miłośników nietypowej rozrywki - spływu meandrami Odry od mostu w Chałupkach do Bogumina. Czesi, wzorem poprzedniego roku, uruchomili wypożyczalnię sprzętu, który zakupili dzięki wsparciu UE we współpracy z gminą Krzyżanowice. Sprawdź szczegóły.
W tym roku również można skorzystać z wypożyczalni łódek w Starym Boguminie. W każdą sobotę i niedzielę będzie otwarta wypożyczalnia kanoe, wioseł i kamizelek ochronnych. Wodniacy będą mieć do dyspozycji 8 kanoe plastikowych, 2 kanoe nadmuchiwane, 2 plastikowe kanoe trzyosobowe i 1 raft czteroosobowy. Dla tych, którzy zechcą odkrywać uroki meandrów Odry od strony rzeki, na trasie Chałupki-Bogumin do Zabełkowa, będą organizowane zarówno przedpołudniowe jak i popołudniowe spływy. Gospodarzami wypożyczalni są członkowie ochotniczej straży pożarnej ze Starego Bogumina.
Kiedy: Soboty i niedziele w lipcu i sierpniu 2011 (przepływ wody nie może przekraczać 60 m3/s).
Godzina: Dla zainteresowanych przedpołudniowym spływem wypożyczanie łódek o godz. 9:00 w Starym Boguminie, na spływ popołudniowy – wypożyczanie łódek o godz. 14:00 w Starym Boguminie. Łódki należy oddać najpóźniej po upływie 2 godzin od ich wypożyczenia koło mostu w Zabełkowie.
Gdzie: Stary Bogumin, za starym mostem granicznym, koło stacji Dorzecza Odry.
Kontakt: Milan Piperek, dowódca jednostki, nr telefonu 731 130 686.
Z wypożyczalni łódek można skorzystać także poza wyznaczonym czasem, w godzinach popołudniowych w dni robocze, po uzgodnieniu terminu z dowódcą jednostki straży pożarnej Milanem Piperkiem (tel. 731 130 686) pod warunkiem, że w spływie meandrami Odry weźmie udział grupa co najmniej 6 łódek.






















![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)






![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)

![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)

![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany