Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 stycznia 201115:53

W Tworkowie piłki nie wracają

W Tworkowie piłki nie wracają - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Młodzież korzystająca z Orlika w Tworkowie ma duży problem. Jeśli piłka przeleci ogrodzenie i wpadnie na posesję państwa K., wówczas mogą zapomnieć o jej odzyskaniu. - Straciłem tak dwie piłki Adidasa z homologacją FIFA, warte 600 zł - żali się nasz Czytelnik. Poniżej jego list i zapowiedź wójta.

Orliki czyli obiekty sportowe ze sztuczną nawierzchnią stały się ostatnio modne w naszym regionie.Nie inaczej jest w Tworkowie.Z obiektu, który znajduje się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących korzysta liczne grono sympatyków piłki nożnej. Różnica między podobnymi obiektami w naszym powiecie, a tym w Tworkowie jest jednak taka, że piłki kopnięte przez przypadek przez ogrodzenie nad jedną z bramek … praktycznie nie wracają! Notorycznym kolekcjonerem piłek jest Sz.P. R. K. 

Piłka, która jak już jakimś cudem wleci na posesję Pani K. nie ma prawa wrócic do właściciela. Sęk w tym, że jak to w moim przypadku było, do Pani K. wleciały dwie piłki, które są (lub były) moją własnością. Dwie oryginalne, oficjalne piłki marki ADIDAS z homologacją FIFA kosztowały ok. 600zł. Takich przypadków jest więcej, ja opisuję tylko swój. Do dnia dzisiejszego piłek nie zwrócono.

Próbuję na cała sytuację patrzec w sposób obiektywny. Fakt, że co chwilę Pani K. znajduje na swojej posesji piłki może być swego rodzaju uciążliwe, jednak żadne szkody tymi piłkami nie zostały wyrządzone, a nie oddawanie ich z powrotem to zwykła kradzież. Na naszą informację o wezwaniu policji pani K. spokojnie zakomunikowała nam, że jak najbardziej wezwac stróżów prawa możemy, bo to nasze prawo. Jednak po przyjeździe radiowozu tchórzostwo dało za wygraną i drzwi Pani K. zostały zaryglowane na cztery spusty. Taki oto przykład daje nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżanowicach.

Wójt Grzegorz Utracki o całej sytuacji został poinformowany jednak nie posiada takiej władzy, żeby mógł nam bezpośrednio pomóc. Poradził tylko, żeby zainteresowac tym policje, co żeśmy tez uczynili. Zdesperowany postanowiłem napisac do gazety, może ktoś się tym zainteresuje i poradzi co mamy zrobic bo jak na razie wszystkie metody zawodzą.

Fan Orlika (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Odpowiedź wójta Grzegorza Utrackiego: próby rozmowy w odnośnej sprawie, po prośbie, by Pan K. nie zabierał piłek, okazały się bezskuteczne. Policja, którą prosiliśmy często o interwencję też była bezradna. W związku z tym podjąłem decyzję o podniesieniu ogrodzenia od strony ul. Polnej. Mam nadzieję, że teraz nie będzie przypadków, że piłki będą przelatywały ogrodzenie. W sprawie dotychczas zabranych nieprawnie piłek będziemy interweniować, nawet jeśli będzie to oznaczało przekazanie oficjalnie sprawy przez administratora obiektu organom ścigania.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.