Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 201015:07

Szkolne mikołajki na sportowo

Szkolne mikołajki na sportowo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Mikołajkowe turnieje sportowe, konkurs tańca, piosenki bożonarodzeniowej czy na najciekawszy strój Mikołaja. Wyjazd do kina, przedstawienie dla niepełnosprawnych dzieci. Do tego mnóstwo słodkości. Tak poszczególne gimnazja i szkoły średnie w Raciborzu obchodziły mikołajki.

Do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych przyszedł św. Mikołaj z prezentami. Natomiast ci nieco starsi, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich, sami musieli zadbać, aby 6 grudnia spędzić miło i radośnie. Samorząd uczniowski wraz z Radą Rodziców z Gimnazjum nr 1 postarał się, aby każdy uczeń tej szkoły wyszedł z zajęć z drobnym mikołajkowych upominkiem. – Dzisiaj zajęcia w naszej placówce odbywały się zgodnie z planem lekcji, jednak godzinę poświęciliśmy na mikołajki. Silna grupa działająca w samorządzie uczniowskim przebrała się za Mikołaja i jego pomocników, i rozdawała uczniom czekoladowe figurki Mikołaja – opowiada Anna Zygmunt, dyrektor G1.

W Gimnazjum nr 3 zorganizowano Mikołajkowy Turniej Taneczny. Ponadto po szkolnym korytarzu chodził Mikołaj wraz z aniołkami i rozdawał dzieciom słodkości. Nauczyciele Gimnazjum nr 5 zadbali, aby dzisiejszy dzień uczniowie spędzili na sportowo. Zorganizowano Mikołajkowy Turniej Szachowy i sztafetę. Mikołaj odwiedził też każdą z klas, zostawił tam słodkości i opowiedział prawdziwą historię św. Mikołaja. – Dodatkowo sami uczniowie obdarowali się nawzajem prezentami – mówi Dariusz Malinowski, dyrektor tej placówki.

Do szkół średnich też zawitał siwobrody pan z workiem pełnym prezentów. W I Liceum Ogólnokształcącym rozdawał słodkości uczniom. Dla drugich klas zorganizowano Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej. Niektóre klasy wybrały się na lodowisko, inne zaś pojechały do Rybnika do Multikina. W II Liceum Ogólnokształcących to uczniowie postanowili zorganizować dzieciom ze Szkoły Specjalnej nr 10 mikołajki. – Reprezentacja klasy III a przygotowała dla tych uczniów program artystyczny oraz gry i konkursy – zapewnia Alicja Wróbel, nauczycielka w II LO. Ale o samych uczniach ogólniaka święty, który lubi obdarowywać prezentami też nie zapomniał. – Każdy, kto zaśpiewał na przerwie kolędę, otrzymał słodki upominek – dodaje Alicja Wróbel.

Czekolady za zaśpiewanie kolędy rozdawano również w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych. Byli tam Mikołaj, aniołki i diabły. Natomiast w Zespole Szkół Ekonomicznych zorganizowano konkurs na najciekawszy strój mikołajowy.

(k)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 kwietnia 202600:13

Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO]

Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Choć to najniższy szczebel rozgrywkowy, emocji nie brakowało jak na najwyższym poziomie. Na boisku przy ulicy Srebrnej doszło do starcia czołowych drużyn grupy mistrzowskiej C klasy Podokręgu Racibórz. Rezerwy Unii Racibórz podejmowały Zgodę Zawada Książęca. Różnica w tabeli była minimalna – zaledwie dwa punkty na korzyść gospodarzy – co tylko podgrzewało atmosferę przed pierwszym gwizdkiem.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 kwietnia 202616:31

Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO]

Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

11 kwietnia hala przy ul. Łąkowej w Raciborzu zamieniła się w świątynię siatkówki. Rozegrano bowiem w formacie “każdy z każdym” mecze pomiędzy czterema drużynami.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport12 kwietnia 202622:48

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele emocji dostarczyli kibicom piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Ostatnie mecze fazy zasadniczej zagrali siatkarze w Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Swój kolejny mecz rozegrali także zawodnicy KS PCS Racibórz w II lidze śląskiej mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.