Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 listopada 201010:29

Ptaki piękne i kolorowe

Ptaki piękne i kolorowe - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kolorowe kanarki, papugi oraz inne egzotyczne ptaki podziwiać można do niedzieli w RCK przy ul. Chopina. - Zjechało około 40 wystawców z całego kraju. Mamy także przedstawiciela Czech - informuje Gerard Kostka, skarbnik Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych o. w Raciborzu.

Indywidualne i Drużynowe Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska Racibórz 2010 po raz kolejny organizuje raciborski oddział PZHKiPE. Ptaki oceniane są w kategoriach: kanarków kolorowych, kanarków kształtnych, ptaków egzotycznych małych i średnich oraz papużek i papug średnich oraz dużych. - Uczestników mamy dużo więcej niż w ubiegłym roku. Jest około 40 wystawców - mówi Gerard Kostka, który pochwalić może się I miejscem w kategorii kanarków czerwonych i II w kategorii kanarków brunatnych w tegorocznych Otwartych Ornitologicznych Mistrzostwach Śląska.

- Co roku udaje się coś zdobyć. Za dwa tygodnie wyruszamy na mistrzostwa Polski do Czeladzi. W zeszłym roku udało nam się wygrać drużynowo - dodaje hodowca, który do związku należy od 1983 r. - Zaczęło się od kanarka, którego kupiłem w prezencie dla córki. Później dokupiliśmy mu samicę, by nie było mu smutno - wspomina pan Gerard.

W piątek wystawę ptaków odwiedzili m.in. uczniowie raciborskich szkół. - Chodzimy do RCK na koncerty umuzykalniające i przy okazji odwiedziliśmy wystawę, która jest dodatkową atrakcją dla dzieci - przyznaje Iwona Piszczatowska, wychowawczyni klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu. - Szczególnie spodobały mi się papugi. Są duże i wyglądają na drapieżne - stwierdza 7-letni Bartek z SP 1. - Nasza szkoła co rok korzysta z możliwości zobaczenia egzotycznych ptaków, co roku zabieramy inną grupę - mówią nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Ornitologiczne okazy w RCK przy ul. Chopina można podziwiać przez cały weekend, w sobotę od 9.00 do 17.00, a w niedzielę od 9.00 do 16.00.

Raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych powstał w 1954 roku. W najlepszych latach swojego istnienia zrzeszał blisko 70 hodowców z Raciborza i okolic. Obecnie jest ich 18. – Nie jest nas za wiele, ale mimo to raciborski oddział zaliczany jest do czołowych w naszym kraju, gdyż wśród nas jest kilku mistrzów Polski i Śląska – mówi z dumą Maciej Kajstura, od 11 lat prezes raciborskiego oddziału PZHKiPE.

Podobnie jak w latach ubiegłych honorowym patronatem imprezę objęli prezydent Raciborza Mirosław Lenk, starosta raciborski Adam Hajduk i poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek.

Wyniki mistrzostw

Klasyfikacje najlepszych hodowców
Mistrzostw Śląska „Racibórz 2010”

Najlepszy hodowca kanarków kolorowych:
Jiri Kamrad – Klub K2 Republika Czeska
Wynik 1089 pkt.

Najlepszy hodowca kanarków kształtnych:
Krzysztof Jeziorski - PZHKiPE Częstochowa
Wynik 1088 pkt.

Najlepszy hodowca papug:
Jan Kamiński - PZHKiPE Częstochowa
Wynik 528 pkt.

Najlepszy hodowca egzotyki:
Jan Łacek - PZHKiPE Racibórz.
Wynik 1030 pkt.

Klasyfikacja drużynowa.
1.PZHKiPE Racibórz 72 pkt.
2. PZHKiPE Częstochowa 34 pkt.
3. PZHKiPE Wodzisław Śląski 31 pkt.
4.ŚSO Ara Czerwionka – Leszczyny 16 pkt.
5. PZHKiPE Opole 13 pkt.
5. KHKK Łaziska Górne 13 pkt.
7. K2 Czechy 12 pkt.
8. PZHKiPE Rybnik 10 pkt.
9. PZHKiPE Żory 9 pkt.
10. ZMDI Radlin 3 pkt.
11. PZHKiPE Pyskowice 1 pkt.

JaGA

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.