Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 sierpnia 202608:06

Dożynki chmielne na raciborskim zamku

Dożynki chmielne na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Muzyka, taniec, teatr uliczny, stand-up i opowieści o dawnym piwowarstwie wypełniły 22 sierpnia dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Pierwsze Dożynki Chmielne i Biesiada Humoru nawiązały do dziejów zamkowego browarnictwa.

Wydarzenie zorganizowały wspólnie Zamek Piastowski, Powiat Raciborski i Browar Zamkowy Racibórz. Program rozpoczął koncert Łucji Kamalli, a następnie na zamkowy dziedziniec przeszedł korowód Gambrinusa. Towarzyszyło mu plenerowe widowisko „Ludowe harce” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop.

Na scenie wystąpiła także Magdalena Widryńska z zespołem oraz Aeroplane. Publiczność mogła również uczestniczyć w polsko-czeskim stand-upie Romana Trávníčka i Kuby Nycza. Nie zabrakło krótkiego koncertu zespołu Łężczok z Zawady Książęcej.

Uczestnicy mogli oglądać dawną aparaturę, stroje, składniki i dioramę poświęconą browarnictwu. O dawnych technikach warzenia piwa opowiadał Michał Szymański z Pracowni Alchemika.

Tradycje piwowarskie Raciborza sięgają średniowiecza, a historia zamkowego browaru jest ważną częścią dziedzictwa miasta. Tegoroczna impreza nawiązywała również do 130. rocznicy rozpoczęcia wielkiej modernizacji dawnego browaru książęcego.

Autor: red., fot. G. Nowak/Zamek Piastowski, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 sierpnia 202614:26

Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO]

Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Plac Dominikański w Raciborzu zamienił się w arenę wymagającej rywalizacji strażaków. Podczas zawodów Toughest Firefighter Racibórz 2026 uczestnicy musieli zmierzyć się z torem, który w krótkim czasie wystawiał na próbę ich siłę, szybkość, wytrzymałość, technikę i odporność psychiczną.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 sierpnia 202615:07

Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO]

Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 sierpnia, mieszkańcy Raciborza i okolic spotkali się na dwóch kółkach, by wspólnie spędzić czas podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Wydarzenie było częścią strażackiego Memoriału i połączyło aktywny wypoczynek z integracją całych rodzin.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.08.2026
20 sierpnia 202622:20

Nasz Racibórz 21.08.2026

Nasz Racibórz 14.08.2026
14 sierpnia 202608:43

Nasz Racibórz 14.08.2026

Nasz Racibórz 07.08.2026
6 sierpnia 202620:53

Nasz Racibórz 07.08.2026

Nasz Racibórz 31.07.2026
30 lipca 202618:15

Nasz Racibórz 31.07.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.