Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 kwietnia 202607:01

Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO]

Wielki Piątek – dzień ciszy, refleksji i zadumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wielki Piątek to jeden z najważniejszych i najbardziej przejmujących dni w kalendarzu chrześcijańskim. Wierni wspominają mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, uczestnicząc w nabożeństwach pełnych skupienia i symboliki.

To jedyny dzień w roku, w którym w Kościele katolickim nie sprawuje się mszy świętej. Liturgia Męki Pańskiej, odprawiana w godzinach popołudniowych, koncentruje się na czytaniu opisu męki Chrystusa, adoracji krzyża oraz komunii świętej. W świątyniach panuje cisza, a ołtarze pozostają obnażone, co podkreśla wyjątkowy charakter tego dnia.

Ważnym elementem przeżywania Wielkiego Piątku jest także droga krzyżowa – nabożeństwo przypominające ostatnią drogę Jezusa na Golgotę. W wielu parafiach odbywa się ona zarówno w kościołach, jak i w przestrzeni miejskiej, gromadząc licznych wiernych.

W Raciborzu szczególną atmosferę można było odczuć w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu – najstarszej świątyni w mieście. To tam właśnie, w Wielki Czwartek późnym wieczorem (02.04.), odbyła się droga krzyżowa, w której udział wzięli mieszkańcy, wspólnie przeżywając chwile refleksji i modlitwy.

Autor: Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.