W Urzędzie Miasta podjęli decyzję: gasimy światło

Już w najbliższy weekend oczy całego świata zwrócą się ku naturze. Godzina dla Ziemi WWF to nie tylko symboliczny gest, ale największa na świecie ekologiczna inicjatywa społeczna, która jednoczy miliony ludzi w trosce o nasz wspólny dom.
W tym roku świętujemy wyjątkowy jubileusz – akcja odbędzie się na świecie po raz 20., a w Polsce po raz 19. - Chcemy, aby nasz głos w obronie klimatu był słyszalny jeszcze wyraźniej. Dlatego w tym roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu akcji - informują w ratuszu. Co robimy? Wyłączamy iluminację budynku urzędu oraz zbędne oświetlenie zewnętrzne. Kiedy? Zaczynamy już w piątek wieczorem i pozostajemy w "trybie eko" przez cały weekend. Kiedy wypada oficjalny finał? - Choć my zaczynamy wcześniej, ogólnoświatowy finał akcji nastąpi w: sobotę, 28 marca 2026 r., o godzinie 20:30 - dodają.
Nadrzędny cel to promowanie zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych oraz realna troska o ochronę przyrody, która daje nam życie. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do tej inicjatywy. Wyłączenie światła na symboliczną godzinę w sobotni wieczór to prosty krok, który przypomina nam, jak wielki wpływ mają nasze codzienne decyzje na stan środowiska - informuje ratusz.










![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)







![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)






![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany