Notorycznie jeździł po pijanemu

Kilkakrotnie skazywany wyrokami karnymi obywatel Ukrainy dziś powróci do swojej ojczyzny, przymusowo odwieziony tam przez Straż Graniczną.
39-latek został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki SG w Opolu po tym, jak zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności. Okazało się, że w marcu 2021 r. został skazany przez Sąd Rejonowy w Opolu za to, że dwa miesiące wcześniej kierował pojazdem osobowym mając ponad 2,1 promila alkoholu we krwi. Sąd zakazał mu także prowadzenia pojazdów mechanicznych na trzy lata. Wyrok uprawomocnił się w kwietniu 2021 r., a już w czerwcu Ukrainiec został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności przez Sąd w Jaworznie za taki sam czyn, tylko że tym razem miał we krwi około 1,5 promila alkoholu. Następny wyrok został wydany w listopadzie 2021 r. przez Sąd Rejonowy w Opolu; tym razem cudzoziemiec otrzymał 1 rok i 6 miesięcy ograniczenia wolności. Kolejne wyroki zapadły w listopadzie 2023 r. oraz w lipcu 2025 r., a Sąd zdecydował również o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów.
W celu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, mając na uwadze uporczywe lekceważenie polskiego porządku prawnego przez cudzoziemca, Komendant Placówki SG w Opolu zdecydował o deportacji 39-latka, zakazując mu powrotu na maksymalny okres przewidziany prawem – 10 lat. Dziś Ukrainiec pod konwojem zostanie doprowadzony do granicy i przekazany władzom swojego kraju.

![Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776184758img-4365-.jpg)


![Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773479732628407680-1229394136045578-5320161355132321652-n-.jpg)





![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776181824dsc-2064-.jpg)







































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany