Lekcja o numerze alarmowym 112 w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego 112 i w jakich sytuacjach należy z niego dzwonić, o tym rozmawiali z uczniami policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Wspólne spotkanie w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa i właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie mieli także możliwość poznania pracy służb ratunkowych z bliska.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Europejskiego Numeru Alarmowego 112 w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach odbyło się spotkanie edukacyjne z udziałem policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych. Służby w przystępny sposób wyjaśniły uczniom, w jakich sytuacjach należy korzystać z numeru 112 oraz jakie informacje trzeba przekazać dyspozytorowi podczas zgłoszenia. Zajęcia odbyły się w dwóch częściach dla uczniów klas 5–8 oraz 1–4, a na zakończenie dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie.
Takie działania edukacyjne są bardzo ważne, ponieważ pomagają budować świadomość i odpowiedzialne postawy wśród dzieci i młodzieży.




![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)


![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)

















![A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776717470photo-49-z-50-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany