Zielono mi… ocalić od zapomnienia. Walentynkowa gala w Raciborzu pełna wzruszeń

Walentynkowy wieczór na Scenie pod Regałem upłynął pod znakiem poezji, muzyki i wspomnień. Gala koncertowa „Zielono mi… Ocalić od Zapomnienia” zgromadziła publiczność, która wypełniła salę, by wspólnie przeżyć miłosną opowieść utkaną z utworów dwojga mistrzów słowa – Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty.
Koncert był hołdem dla artystów, którzy w tym roku obchodziliby jubileusze 80. i 90. urodzin. W specjalnie przygotowanym spektaklu muzycznym zabrzmiały zarówno największe przeboje, jak i mniej znane kompozycje, a także premierowe interpretacje w autorskich aranżacjach Sceny pod Regałem.
Publiczność usłyszała m.in. „Nie dokazuj”, „Będziesz moją panią”, „Dni, których nie znamy”, „Niech żyje bal”, „Okularnicy”, „Małgośka”, „Nim wstanie dzień”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Wariatka tańczy”, „Serce” oraz „Tango Anawa”. Każdy z utworów wybrzmiał w nowym kontekście, podkreślając ponadczasowość tekstów i melodii.
Wieczór miał formę spójnej, lirycznej narracji. Pomiędzy piosenkami artyści przywoływali anegdoty z życia poetów, a także prezentowali specjalnie przygotowane teksty deklamowane ze sceny. Nie zabrakło chwil nostalgii, subtelnych odniesień do „zielonych gajów i pól”, ale też radości i lekkości, które tak często towarzyszą stanowi zakochania.
Walentynkowa gala potwierdziła, że twórczość Osieckiej i Grechuty wciąż porusza kolejne pokolenia słuchaczy, a lokalni artyści potrafią nadać jej świeże, a zarazem pełne szacunku brzmienie. Był to wieczór, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.







































![Dym nad sklepem, kolizja na Wrocławskiej i fałszywy alarm w restauracji [RAPORT 998] Dym nad sklepem, kolizja na Wrocławskiej i fałszywy alarm w restauracji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772188713643423991-957733946592481-2627581468310302864-n-.jpg)












































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany