Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 201009:04

Poparcie SLD trzymane w tajemnicy

Poparcie SLD trzymane w tajemnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Kuluarowe zabiegi trwały od kwietnia, pierwsze TAK było już pod koniec wakacji, ale dopiero teraz działacze lewicy nie kryją, że ich faworytem w wyścigu o prezydencki fotel w Raciborzu jest Mirosław Lenk. To kolejny przejaw ocieplania stosunków SLD z rządzącą koalicją.

Jeszcze w sierpniu Bogusław Berka, lider powiatowego SLD, zaprzeczał wsparciu Lenka w kampanii, a teraz to potwierdza. Zaprzeczał oficjalnie, choć nieoficjalnie aktyw partii podjął już wówczas decyzję, że nie wystawi własnego kandydata i poprze urzędującego prezydenta.

Dlaczego? SLD i tak nie miało osoby mogącej skutecznie walczyć o najwyższy urząd. Co więcej, miało kłopot ze skompletowaniem silnych list do rad (dziś wiadomo, że je wystawi). Jedyna obecnie radna SLD Krystyna Klimaszewska (jest w koalicji rządzącej) startuje do Rady Miasta z list komitetu Lenka.

SLD jest dzisiaj cieniem partii, która jeszcze w latach 90. była liczącą się siłą w Raciborzu i do tego awangardową. Partia zasłynęła z głośnej w całym kraju koalicji z AWS, zawartej, by odsunąć od władzy ugrupowania... Tadeusza Wojnara i Mirosława Lenka. Walczyła z nimi zaciekle od 1994 r.

W 2002 r. wybory na prezydenta wygrał związany z SLD Jan Osuchowski. Początkowo dochodziło do konfrontacji z rządzącą w Radzie Miasta większością, a pod koniec kadencji do współpracy. Dziś wiadomo, że Osuchowski wystartuje do Rady Miasta, ale nie z list lewicy, lecz Ruchu Samorządowego Racibórz 2000 Tadeusza Wojnara.

W 2006 r. o urząd prezydenta walczył z ramienia SLD Tadeusz Ekiert, były prezes Rafako. Przegrał w I turze. Do Rady partia wprowadziła tylko jedną osobę, wspomnianą Krystynę Klimaszewską.

Dla Lenka poparcie SLD jest ważne. - Lewica ma wielu sympatyków. Nie kryję, że zabiegam o głosy tego elektoratu - mówi Lenk.

Słychać jednak głosy, że spora część dawnego raciborskiego elektoratu lewicy popiera dziś PiS.

(waw)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.